+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 47: Else Andersen (Bridgeklubben af 1936, Odense) - Poul V. Hansen (Morud Bridge Klub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 3♠
♣J
9
140
140
33,0
-33,0
-33,0
83,0
17,0
-59,0
20,5
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
V 5♠
♥
3
13
-710
-710
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
18,0
59,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
S 4♠
♥
A
12
680
680
34,0
-34,0
-34,0
84,0
16,0
-17,0
41,5
6
Ø 4
♦
♥
9
10
-130
-130
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
7
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
N 6♠
♦
5
12
1430
1430
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
-10,0
45,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 2
♥
♠T
10
170
170
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-10,0
45,0
10
N 3UT
♦
5
10
630
630
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0
11
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
Ø 3
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
31,0
65,5
12
Ø 3UT
♠7
9
-400
-400
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
13
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
N 3UT
♦
T
13
720
720
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
-2,0
49,0
14
Ø 5
♥
♣T
9
100
100
23,0
-23,0
-23,0
73,0
27,0
15
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
47,2
73,6
16
Ø 4♠
♣A
11
-650
-650
-39,0
39,0
39,0
11,0
89,0
17
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
S 3UT
♠T
11
460
460
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
5,0
52,5
18
N 5♠
♦
K
9
-200
-200
-27,0
27,0
27,0
23,0
77,0
19
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
Ø 5♠
♥
9
10
100
100
-12,0
12,0
12,0
38,0
62,0
15,0
57,5
20
S 3UT
♣T
10
630
630
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
21
ØV
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
-74,0
13,0
22
Ø 3UT
♣6
7
200
200
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
23
ØV
Helle Rasmussen - Jan Pedersen
N 2
♦
♣8
8
90
90
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
32,0
66,0
24
Ø 4♠
♥
6
11
-450
-450
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
25
ØV
Fie Fischer - Erik Vase
S 4♠
♥
Q
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-39,8
30,1
26
V 5
♥
D
♠Q
10
200
200
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
27
ØV
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
S 3UT
♦
7
9
400
400
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
-78,0
11,0
28
N 3♠
♥
J
9
140
140
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
29
ØV
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
N 4♠
♦
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
15,0
57,5
30
S 1♣ D
♣T
6
-100
-100
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0