+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 33: Anita Buus Thomsen (Odense Bridgeklub) - Tom Nørgaard (Aarhus BK)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
19,0
59,5
2
S 2
♥
♠A
10
170
170
-13,0
13,0
13,0
37,0
63,0
3
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
V 4♠
♥
4
13
-710
-710
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
-16,0
42,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
5
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 4♠ D
♥
A
12
1190
1190
47,0
-47,0
-47,0
97,0
3,0
-79,0
10,5
6
V 3UT
♠A
6
300
300
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
7
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
-15,0
42,5
8
V 3
♥
♠A
8
50
50
25,0
-25,0
-25,0
75,0
25,0
9
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 3
♥
♠T
9
140
140
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
5,0
52,5
10
N 3UT
♥
2
10
630
630
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0
11
ØV
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
-25,0
37,5
12
Ø 2
♥
♠7
7
50
50
40,0
-40,0
-40,0
90,0
10,0
13
ØV
Irena Hansen - Adam Czerwinski
N 6UT
♦
T
11
-100
-100
-43,0
43,0
43,0
7,0
93,0
64,0
82,0
14
N 4
♦
♥
K
8
-100
-100
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
15
ØV
Lilli-Ann Nielsen - Carsten Lysdahl
N 4
♥
♠4
9
-100
-100
-42,8
42,8
42,8
7,2
92,8
90,8
95,4
16
N 5
♥
D
♦
5
7
-800
-800
-48,0
48,0
48,0
2,0
98,0
17
ØV
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
S 3UT
♠2
10
430
430
-2,0
2,0
2,0
48,0
52,0
-22,0
39,0
18
V 5
♦
♥
7
10
50
50
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
19
ØV
Marianne Durck - John Andersen
N 5
♥
♦
K
10
-50
-50
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
38,0
69,0
20
S 4
♥
♣T
10
620
620
-12,0
12,0
12,0
38,0
62,0
21
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
Ø 6♠
♣9
10
100
100
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
55,0
77,5
22
V 3UT
♦
8
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
V 4
♥
D
♣J
7
800
800
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
95,0
97,5
24
Ø 3UT
♥
2
8
50
50
47,0
47,0
-47,0
97,0
3,0
25
NS
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
N 4♠
♥
K
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
39,8
69,9
26
V 5
♥
D
♠Q
10
200
200
42,8
42,8
-42,8
92,8
7,2
27
NS
Line Eyde - Peter B Hansen
S 2UT
♦
6
7
-50
-50
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
-60,0
20,0
28
N 4♠
♥
9
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
ØV
Lise Blågestad - Mads Eyde
N 4♠
♥
T
10
620
620
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0
-31,0
34,5
30
S 3UT
♣T
8
-50
-50
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0