+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Tatyana Trendafilova (Blakset-Klubberne) - Kjeld Hansen (Studenterforeningens BC )
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
-19,0
40,5
2
S 3
♥
♠K
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
V 4♠
♥
5
12
-680
-680
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
6,0
53,0
4
Ø 4♠
♦
A
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
10,0
55,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
7
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
30,0
65,0
8
V 4
♥
♠A
8
100
100
40,0
40,0
-40,0
90,0
10,0
9
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 2
♥
♠T
10
170
170
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
10,0
55,0
10
N 3UT
♦
5
10
630
630
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
11
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
N 3
♦
♥
K
8
-50
-50
37,0
37,0
-37,0
87,0
13,0
66,0
83,0
12
Ø 2
♥
♠7
8
-110
-110
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
13
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
S 6UT
♠3
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
52,0
76,0
14
Ø 3
♥
♦
Q
7
100
100
23,0
23,0
-23,0
73,0
27,0
15
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 4
♥
♠4
9
-100
-100
-42,8
-42,8
42,8
7,2
92,8
-8,8
45,6
16
N 5
♦
♠4
9
-100
-100
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
17
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
25,0
62,5
18
N 4♠
♦
A
9
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
53,0
47,0
19
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
39,0
69,5
20
S 4
♥
♣T
11
650
650
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
21
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 3♣
♥
K
7
-200
-200
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
49,0
74,5
22
V 3UT
♦
8
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
58,0
79,0
24
Ø 5♠
♥
2
10
50
50
47,0
47,0
-47,0
97,0
3,0
25
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
N 4♠
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-41,8
29,1
26
V 4
♥
D
♠2
10
-790
-790
-38,8
-38,8
38,8
11,2
88,8
27
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 3UT
♣3
9
400
400
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
44,0
72,0
28
N 3♠
♥
9
8
-100
-100
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
29
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
N 4♠
♦
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
31,0
65,5
30
V 3UT
♠8
6
150
150
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0