+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 25: Lissy Kristiansen (Akademisk Bridgeklub, Århus) - Niels Bræmer (Akademisk Bridgeklub, Århus)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
N 4♠
♣J
8
-100
-100
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
15,0
57,5
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Marianne Durck - John Andersen
Ø 4♠
♥
K
12
-680
-680
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0
-6,0
47,0
4
V 4♠
♠5
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
V 4
♥
♠A
9
50
50
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
-16,0
42,0
6
Ø 5
♦
♥
5
10
100
100
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
7
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
V 5♣ D
♦
K
9
500
500
-46,0
-46,0
46,0
4,0
96,0
-51,0
24,5
8
N 4
♦
♥
7
8
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
9
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 4
♥
♠T
10
420
420
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
35,0
67,5
10
N 3UT
♣6
10
630
630
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
11
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Ø 2
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
-18,0
41,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
13
ØV
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 6UT
♣J
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
-44,0
28,0
14
V 4♠ D
♣A
7
500
500
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
15
ØV
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 4
♥
♠8
9
-100
-100
-42,8
42,8
42,8
7,2
92,8
61,8
80,9
16
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-19,0
19,0
19,0
31,0
69,0
17
ØV
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
N 6♣
♦
K
11
-50
-50
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
11,0
55,5
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
19
ØV
Line Eyde - Peter B Hansen
Ø 4♠
♥
7
10
-620
-620
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
72,0
86,0
20
S 3UT
♣T
9
600
600
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
21
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
-29,0
35,5
22
V 3UT
♦
9
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
N 4♠
♥
T
9
-100
-100
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
37,0
68,5
24
Ø 4♠
♥
T
11
-450
-450
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
25
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 4♠
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
41,8
70,9
26
V 4
♥
D
♠2
10
-790
-790
-38,8
38,8
38,8
11,2
88,8
27
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
S 2UT
♦
6
8
120
120
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
-2,0
49,0
28
V 5
♥
♦
4
10
50
50
19,0
-19,0
-19,0
69,0
31,0
29
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
S 3♠
♣3
9
140
140
16,0
-16,0
-16,0
66,0
34,0
-6,0
47,0
30
Ø 1
♦
♠4
8
-90
-90
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0