+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 23: Leise Hemberg (Odense Bridgeklub) - Rico Hemberg (Odense Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
N 3♠
♣J
9
140
140
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
59,0
79,5
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
V 6♠
♥
5
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-28,0
36,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
5
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
S 4♠ D
♥
K
12
1190
1190
47,0
47,0
-47,0
97,0
3,0
63,0
81,5
6
Ø 5
♦
♥
9
10
100
100
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
7
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 5♠
♣5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-36,0
32,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
N 4
♥
♠T
9
-50
-50
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
58,0
79,0
10
V 3
♦
D
♥
K
7
500
500
-25,0
25,0
25,0
25,0
75,0
11
ØV
Karin Risom - Peter Jacobsen
V 2UT
♦
A
9
-150
-150
1,0
-1,0
-1,0
51,0
49,0
8,0
54,0
12
N 2
♦
♣Q
6
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
13
ØV
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 6UT
♦
T
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
49,0
74,5
14
Ø 4
♥
♣Q
10
-420
-420
-45,0
45,0
45,0
5,0
95,0
15
ØV
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
S 5
♦
♠A
11
600
600
-29,6
29,6
29,6
20,4
79,6
-4,4
47,8
16
S 5
♦
♠K
9
-100
-100
34,0
-34,0
-34,0
84,0
16,0
17
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
N 6♣
♦
K
11
-50
-50
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
32,0
66,0
18
N 4♠
♦
A
9
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
19
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
Ø 5♠
♥
7
9
200
200
1,0
-1,0
-1,0
51,0
49,0
32,0
66,0
20
S 3
♥
♦
T
10
170
170
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
21
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 3♣
♥
K
7
-200
-200
44,0
-44,0
-44,0
94,0
6,0
-49,0
25,5
22
V 3UT
♦
8
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
11,0
55,5
24
Ø 4♠
♥
T
11
-450
-450
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
25
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
S 4♠
♥
2
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-23,5
38,2
26
V 2
♥
♦
7
9
-140
-140
26,5
-26,5
-26,5
76,5
23,5
27
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
S 3UT
♠6
8
-50
-50
-39,0
39,0
39,0
11,0
89,0
81,0
90,5
28
V 4
♥
♠5
10
-420
-420
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
29
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
Ø 3
♥
♦
4
9
-140
-140
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
13,0
56,5
30
Ø 3♣
♥
2
8
50
50
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0