+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 2: Nanny Pabst (Aarhus BK) - Jørgen Anker Pabst (Aarhus BK)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
S 2
♥
♣4
6
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
-72,0
14,0
2
V 3♠
♥
A
6
150
150
-31,0
-31,0
31,0
19,0
81,0
3
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
V 6♠
♥
6
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-62,0
19,0
4
Ø 4♠
♣7
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
S 5♠
♥
A
11
650
650
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
66,0
83,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
7
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 6♠
♦
5
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
10,0
55,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
N 2
♥
♠T
10
170
170
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
-34,0
33,0
10
S 3UT
♣J
8
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
11
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 3UT
♦
A
9
-400
-400
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
-44,0
28,0
12
N 1♠
♣Q
5
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
13
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 6UT
♣J
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
28,0
64,0
14
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
15
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
-8,2
8,2
41,8
58,2
-6,2
46,9
16
N 6
♦
D
♠A
10
-300
-300
2,0
2,0
-2,0
52,0
48,0
17
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 3♣
♦
K
12
170
170
-20,0
-20,0
20,0
30,0
70,0
-17,0
41,5
18
S 5♣
♠T
10
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
53,0
47,0
19
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
Ø 5♠
♥
7
9
200
200
1,0
1,0
-1,0
51,0
49,0
-32,0
34,0
20
S 3
♥
♦
T
10
170
170
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
21
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
V 3UT
♣K
10
-430
-430
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
4,0
52,0
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
N 4♠
♥
T
9
-100
-100
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-37,0
31,5
24
Ø 4♠
♥
T
11
-450
-450
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
25
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 4♠
♠A
12
480
480
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
73,6
86,8
26
V 4
♥
♠Q
9
100
100
31,6
31,6
-31,6
81,6
18,4
27
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
S 2UT
♦
6
8
120
120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
14,0
57,0
28
V 5
♥
D
♠5
10
100
100
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
29
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 4♠
♥
4
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
17,0
58,5
30
V 1UT
♠7
5
100
100
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0