+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 15: Jeanet Normann (Ikast Bridgeklub 75) - Torben Agersnap (Ikast Bridgeklub 75)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Eva Ricard - Karsten Vinther
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Line Eyde - Peter B Hansen
V 4♠
♥
T
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
56,0
78,0
4
V 3♠
♦
K
11
-200
-200
45,0
45,0
-45,0
95,0
5,0
5
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
S 4♠ D
♥
A
12
1190
1190
47,0
47,0
-47,0
97,0
3,0
79,0
89,5
6
V 3UT
♠A
6
300
300
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
7
NS
Lise Blågestad - Mads Eyde
N 6
♦
D
♣5
12
1540
1540
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
24,0
62,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
N 4
♥
♠9
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-58,0
21,0
10
V 2
♦
D
♥
K
6
500
500
-25,0
-25,0
25,0
25,0
75,0
11
NS
Amalie Rosa Bune - Morten Rasmussen Bune
Ø 4
♥
♦
2
10
-420
-420
-44,0
-44,0
44,0
6,0
94,0
-22,0
39,0
12
Ø 1UT
♥
8
8
-120
-120
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
13
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
N 6UT
♦
T
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
52,0
76,0
14
Ø 4
♥
♣Q
8
100
100
23,0
23,0
-23,0
73,0
27,0
15
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
S 5
♦
♣5
13
640
640
19,4
19,4
-19,4
69,4
30,6
0,4
50,2
16
Ø 4♠
♣K
10
-620
-620
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
17
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
S 6UT
♦
8
11
-50
-50
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
9,0
54,5
18
N 4♠
♦
A
10
620
620
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
19
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
15,0
57,5
20
N 4
♥
♥
T
10
620
620
-12,0
-12,0
12,0
38,0
62,0
21
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
Ø 3UT
♥
4
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
Ø 5♣
♥
K
9
200
200
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
-11,0
44,5
24
Ø 4♠
♥
6
11
-450
-450
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
25
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
N 4♠
♣5
12
480
480
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
68,5
84,3
26
V 3
♥
♠Q
9
-140
-140
26,5
26,5
-26,5
76,5
23,5
27
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
S 2UT
♠7
8
120
120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-38,0
31,0
28
N 4♠
♣K
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 4♠
♥
5
10
620
620
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
66,0
83,0
30
Ø 2UT
♥
2
5
150
150
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0