+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 13: Betty Holm (Silkeborg Bridgeklub) - Ole Elmegaard Mortensen (Silkeborg Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
-19,0
40,5
2
S 2
♥
♠A
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Lise Blågestad - Mads Eyde
V 6♠
♥
6
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-13,0
43,5
4
Ø 3UT
♦
8
10
-630
-630
20,0
20,0
-20,0
70,0
30,0
5
NS
Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
S 4♠
♥
K
12
680
680
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
76,0
88,0
6
V 3UT
♥
3
5
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
7
NS
Amalie Rosa Bune - Morten Rasmussen Bune
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-3,0
48,5
8
N 4
♦
♥
4
9
-50
-50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
9
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
N 4
♥
♠9
10
420
420
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
-9,0
45,5
10
N 4
♥
♦
5
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
11
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
Ø 4
♥
♦
2
10
-420
-420
-44,0
-44,0
44,0
6,0
94,0
-32,0
34,0
12
Ø 1UT
♥
2
9
-150
-150
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
13
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
N 6UT
♣J
12
1440
1440
-4,0
-4,0
4,0
46,0
54,0
-5,0
47,5
14
Ø 3
♥
♣Q
8
50
50
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
15
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
S 6
♦
♠A
12
1370
1370
38,8
38,8
-38,8
88,8
11,2
67,8
83,9
16
Ø 3♠
♣A
9
-140
-140
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
17
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
66,0
83,0
18
N 4♠
♦
A
10
620
620
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
19
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
Ø 5♠ D
♥
Q
9
500
500
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
62,0
81,0
20
S 4
♥
♦
T
11
650
650
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
21
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
Ø 3UT
♦
T
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
Ø 3UT
♠T
10
-630
-630
-48,0
-48,0
48,0
2,0
98,0
-96,0
2,0
24
Ø 3UT
♥
T
13
-520
-520
-48,0
-48,0
48,0
2,0
98,0
25
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 4♠
♥
2
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-13,2
43,4
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
-10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
S 2UT
♦
7
8
120
120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-22,0
39,0
28
N 3♠
♥
J
7
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
29
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 4♠
♦
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-15,0
42,5
30
S 1♣ D
♣T
6
-100
-100
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0