+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 101: Katrine Martensen-Larsen (Young Sharks) - Flemming Poulsen (One-eyed Jacks)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birgitte Rønn - Christian Snabe
S 2♠
♥
4
8
110
110
20,0
-20,0
-20,0
70,0
30,0
-24,0
38,0
2
V 1UT
♥
A
3
200
200
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0
3
ØV
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
V 7♠
♥
5
12
100
100
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
-19,0
40,5
4
V 4♠
♠4
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
V 5
♥
♠A
9
100
100
-8,0
8,0
8,0
42,0
58,0
9,0
54,5
6
N 3
♥
♣J
7
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
7
ØV
Pia Larsen - Thomas Nielsen
V 5♣ D
♦
K
9
500
500
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
72,0
86,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
N 4
♥
♠T
9
-50
-50
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
29,0
64,5
10
N 3UT
♦
5
10
630
630
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0
11
ØV
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
V 3UT
♦
A
9
-400
-400
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
23,0
61,5
12
Ø 1UT
♠7
9
-150
-150
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
13
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
N 6UT
♣J
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
36,0
68,0
14
Ø 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
15
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
58,2
79,1
16
Ø 2♠ R
♣A
11
-2040
-2040
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
17
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
72,0
86,0
18
N 4♠
♦
A
11
650
650
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
19
NS
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
N 5
♥
♦
K
10
-50
-50
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
-14,0
43,0
20
S 4
♥
♣T
11
650
650
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
21
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
70,0
85,0
22
Ø 3UT
♦
T
10
-630
-630
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
23
ØV
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 2♠ D
♥
T
8
670
670
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
-57,0
21,5
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
N 4♠
♠A
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-13,2
43,4
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
-10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Vivi Kobylecki - Steen Højlund
S 2UT
♣8
10
180
180
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
30,0
65,0
28
N 4♠
♥
J
9
-100
-100
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
29
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
N 4♠
♥
J
6
-400
-400
-47,0
47,0
47,0
3,0
97,0
86,0
93,0
30
S 1
♥
D
♥
3
5
-300
-300
-39,0
39,0
39,0
11,0
89,0