+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 98: Ella Rosthøj (Rødovre Bridgeklub) - Andreas Rolf-Larsen (Rødovre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Inger Krog - Christian P. Koch
V 2UT
♦
9
8
-120
-120
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
39,0
69,5
2
Ø 1UT
♠4
8
-120
-120
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
3
ØV
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
Ø 3UT
♠J
8
100
100
23,0
-23,0
-23,0
73,0
27,0
-53,0
23,5
4
S 2♠
♥
6
10
170
170
30,0
-30,0
-30,0
80,0
20,0
5
NS
Annette Bjørn Jensen - Keld Kjær
V 2
♦
♣5
8
-90
-90
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
31,0
65,5
6
V 4
♥
♠8
9
100
100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
7
ØV
Vibeke Galle - Jens Peder Jensen
N 4
♥
♣Q
9
-100
-100
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
54,0
77,0
8
S 3
♦
♥
A
7
-100
-100
-12,0
12,0
12,0
38,0
62,0
9
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
S 2♠
♣2
6
-100
-100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
8,0
54,0
10
N 3UT
♠A
8
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
11
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
S 2♠
♥
A
9
140
140
22,4
-22,4
-22,4
72,4
27,6
-37,4
31,3
12
Ø 2UT
♠3
6
100
100
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
13
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
V 2♠
♦
A
8
-110
-110
-24,0
-24,0
24,0
26,0
74,0
-18,0
41,0
14
Ø 4♠
♦
Q
12
-480
-480
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
Ø 3UT
♣7
10
-430
-430
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
44,0
72,0
16
Ø 3UT
♦
4
10
-630
-630
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
17
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
Ø 1UT
♦
5
7
-90
-90
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
-43,3
28,3
18
Ø 3♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
-17,3
17,3
32,7
67,3
19
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
N 3UT
♣J
10
430
430
14,3
14,3
-14,3
64,3
35,7
58,3
79,1
20
S 3UT
♦
6
11
660
660
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
21
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
Ø 3
♥
♦
A
9
-140
-140
-11,0
-11,0
11,0
39,0
61,0
-48,0
26,0
22
Ø 4♠
♥
8
9
100
100
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
23
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 2
♥
♦
9
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
44,0
72,0
24
N 4
♥
♠Q
10
420
420
38,0
38,0
-38,0
88,0
12,0
25
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
S 3UT
♥
J
11
460
460
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
-95,0
2,5
26
V 3UT
♠2
6
300
300
49,0
-49,0
-49,0
99,0
1,0
27
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
S 1UT
♦
J
7
90
90
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
-21,0
39,5
28
S 5♣
♥
3
12
620
620
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
29
ØV
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
Ø 3
♥
♣K
9
-140
-140
9,2
-9,2
-9,2
59,2
40,8
-44,2
27,9
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0