+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 96: Else Lentz (Sæby Bridgeklub) - Jens Abildgaard Jensen (Brønderslev Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Annette Bjørn Jensen - Keld Kjær
Ø 2♠
♦
8
8
-110
-110
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
28,0
64,0
2
V 2
♥
♠A
6
100
100
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
3
ØV
Vibeke Galle - Jens Peder Jensen
Ø 3♣
♠J
8
100
100
23,0
-23,0
-23,0
73,0
27,0
3,0
51,5
4
N 3
♦
♥
A
8
-100
-100
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
5
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
Ø 4♠
♦
Q
9
50
50
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0
-2,0
49,0
6
V 3
♥
♠4
9
-140
-140
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
7
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
N 3UT
♠T
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
-51,0
24,5
8
S 2♠
♦
J
8
110
110
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
9
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
N 2
♥
♣K
7
-50
-50
38,0
38,0
-38,0
88,0
12,0
56,0
78,0
10
S 3
♦
♠9
10
130
130
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
11
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
S 2♠
♣A
10
170
170
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
-84,8
7,6
12
Ø 2UT
♥
6
5
150
150
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
13
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 2
♦
♥
A
7
-100
-100
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
18,0
59,0
14
Ø 4♠
♦
Q
12
-480
-480
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
Ø 3UT
♣2
6
150
150
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
69,0
84,5
16
Ø 3UT
♠8
9
-600
-600
21,0
21,0
-21,0
71,0
29,0
17
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
Ø 1UT
♣7
6
50
50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
26,4
63,2
18
Ø 4♠
♦
9
9
50
50
19,4
19,4
-19,4
69,4
30,6
19
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
N 3UT
♥
5
10
430
430
14,3
14,3
-14,3
64,3
35,7
4,3
52,1
20
S 2
♥
♦
Q
10
170
170
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
21
ØV
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
V 4♠
♦
Q
9
50
50
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
-18,0
41,0
22
N 4
♥
♣3
11
450
450
-8,0
8,0
8,0
42,0
58,0
23
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
Ø 2♠ D
♣2
6
500
500
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
-1,0
49,5
24
V 4♠ D
♦
A
10
-590
-590
-47,0
47,0
47,0
3,0
97,0
25
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
N 3UT
♠4
10
430
430
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
-55,0
22,5
26
V 3
♦
♠A
8
100
100
17,0
-17,0
-17,0
67,0
33,0
27
ØV
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
S 1UT
♦
2
7
90
90
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
11,0
55,5
28
S 4♣
♦
J
12
170
170
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
29
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
Ø 3
♥
♣K
9
-140
-140
9,2
-9,2
-9,2
59,2
40,8
12,8
56,4
30
Ø 4♣
♥
Q
11
-150
-150
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0