+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 39: Annemarie Agnete Brix Bressen (Grænseegnens Bridgeklub) - Steen Christensen (Enigheden, Sønderborg)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Marianne Durck - John Andersen
V 2♠
♦
9
7
50
50
19,0
-19,0
-19,0
69,0
31,0
-62,0
19,0
2
Ø 2UT
♦
4
5
150
150
43,0
-43,0
-43,0
93,0
7,0
3
NS
Line Eyde - Peter B Hansen
Ø 3♣
♠J
10
-130
-130
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
8,0
54,0
4
S 3UT
♥
3
9
600
600
49,0
49,0
-49,0
99,0
1,0
5
NS
Lise Blågestad - Mads Eyde
Ø 3♠
♥
2
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
-75,0
12,5
6
V 4
♥
♠4
10
-620
-620
-49,0
-49,0
49,0
1,0
99,0
7
NS
Amalie Rosa Bune - Morten Rasmussen Bune
N 4
♥
♣Q
9
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
-6,0
47,0
8
V 4
♥
♥
2
8
100
100
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
9
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
S 2
♦
♣5
3
-250
-250
-48,0
-48,0
48,0
2,0
98,0
-22,0
39,0
10
N 1
♥
♠K
9
140
140
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
11
ØV
Lone Kiær - Knut Blakset
N 2
♥
♣Q
7
-50
-50
-22,4
22,4
22,4
27,6
72,4
43,4
71,7
12
Ø 2UT
♥
6
7
50
50
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
13
ØV
Beata Sarna - Jan Faaborg
N 2
♦
♥
A
7
-100
-100
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
-18,0
41,0
14
Ø 4♠
♣4
12
-480
-480
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
15
ØV
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
V 5
♦
♥
3
11
-400
-400
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
-24,0
38,0
16
Ø 4♠
♥
K
8
200
200
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
17
ØV
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
Ø 1UT
♣7
7
-90
-90
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
-16,8
41,6
18
Ø 4♠ D
♦
9
9
100
100
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
19
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
S 3
♦
♥
7
10
130
130
-33,7
33,7
33,7
16,3
83,7
-2,3
48,8
20
S 3UT
♣6
10
630
630
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
21
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
V 4♠
♦
Q
8
100
100
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
-55,0
22,5
22
N 5
♥
♠6
12
480
480
9,0
-9,0
-9,0
59,0
41,0
23
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 2
♥
♦
9
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-44,0
28,0
24
N 4
♥
♠Q
10
420
420
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
25
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
S 3UT
♠8
13
520
520
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
-28,0
36,0
26
Ø 2
♥
♣A
8
-110
-110
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
27
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
S 4
♥
♦
J
9
-50
-50
-14,0
14,0
14,0
36,0
64,0
8,0
54,0
28
N 5♣
♥
A
12
620
620
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
29
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
Ø 2
♥
♦
2
9
-140
-140
9,2
-9,2
-9,2
59,2
40,8
-58,2
20,9
30
S 2♠
♥
K
8
110
110
49,0
-49,0
-49,0
99,0
1,0