+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 36: Amalie Rosa Bune (Rødovre Bridgeklub) - Morten Rasmussen Bune (Turneringsklubben Midtsjælland)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
Ø 2♠
♦
4
9
-140
-140
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-40,0
30,0
2
V 2
♥
♠A
8
-110
-110
-7,0
-7,0
7,0
43,0
57,0
3
NS
Kirsten Vesth-Hansen - Dan Mungaard
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
-35,0
32,5
4
S 3♠
♥
3
8
-100
-100
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
5
ØV
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
Ø 3♠
♣A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
45,0
72,5
6
V 3
♥
♣7
9
-140
-140
-19,0
19,0
19,0
31,0
69,0
7
ØV
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
N 4
♥
♣Q
9
-100
-100
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
6,0
53,0
8
V 4
♥
♥
2
8
100
100
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
9
ØV
Tina Madsen - Erling Pedersen
Ø 2UT
♠3
8
-120
-120
-2,0
2,0
2,0
48,0
52,0
-7,0
46,5
10
N 2UT
♠4
8
120
120
9,0
-9,0
-9,0
59,0
41,0
11
ØV
Anne Christensen - Bo Riemann
S 2♠
♦
4
9
140
140
22,4
-22,4
-22,4
72,4
27,6
-37,4
31,3
12
Ø 2UT
♠3
6
100
100
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
13
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
V 1♠
♦
A
8
-110
-110
-24,0
24,0
24,0
26,0
74,0
61,0
80,5
14
Ø 6♠
♦
Q
12
-980
-980
-37,0
37,0
37,0
13,0
87,0
15
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
Ø 3UT
♦
8
10
-430
-430
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
74,0
87,0
16
Ø 3UT
♦
3
11
-660
-660
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
17
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
Ø 1UT
♦
4
7
-90
-90
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
26,0
63,0
18
M
M
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
#0
#0
10,0
10,0
10,0
60,0
60,0
43,0
71,5
20
S 1UT
♦
3
8
120
120
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
21
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
Ø 3UT
♦
2
8
50
50
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
-1,0
49,5
22
V 3UT
♥
K
7
200
200
-25,0
25,0
25,0
25,0
75,0
23
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
N 3
♥
♦
9
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
18,0
59,0
24
N 5
♥
D
♠Q
10
-100
-100
-24,0
24,0
24,0
26,0
74,0
25
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
N 3UT
♠4
10
430
430
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
-55,0
22,5
26
Ø 3♣
♠2
8
100
100
17,0
-17,0
-17,0
67,0
33,0
27
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
N 4
♥
♦
K
9
-50
-50
-14,0
14,0
14,0
36,0
64,0
8,0
54,0
28
S 5♣
♥
4
12
620
620
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
29
ØV
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
Ø 4
♥
♣K
9
100
100
40,8
-40,8
-40,8
90,8
9,2
-75,8
12,1
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0