+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 21: Birthe Molbæk Hansen (Herning Bridgeklub) - Villy Christensen (Herning Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
V 2UT
♣2
8
-120
-120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-24,0
38,0
2
V 2
♥
♠A
8
-110
-110
-7,0
-7,0
7,0
43,0
57,0
3
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
Ø 5UT
♠J
5
600
600
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
68,0
84,0
4
S 2♠
♥
3
9
140
140
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
5
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
Ø 3♠
♥
4
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
-66,0
17,0
6
Ø 2UT
♠2
9
-150
-150
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
7
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
N 3UT
♣Q
10
630
630
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
18,0
59,0
8
V 3
♥
♠5
8
50
50
13,0
13,0
-13,0
63,0
37,0
9
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
Ø 1UT
♠5
8
-120
-120
-2,0
-2,0
2,0
48,0
52,0
-21,0
39,5
10
S 3
♦
♠5
8
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
11
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 2
♥
♠Q
5
-150
-150
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
-71,0
14,5
12
Ø 2UT
♥
6
7
50
50
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
13
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
N 2
♦
♥
A
8
90
90
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
83,0
91,5
14
Ø 6UT
♦
Q
10
100
100
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
15
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
Ø 2♠
♦
8
8
-110
-110
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
47,0
73,5
16
Ø 3UT
♣8
9
-600
-600
21,0
21,0
-21,0
71,0
29,0
17
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
Ø 1UT
♣7
6
50
50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
-10,3
44,8
18
Ø 3♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
-17,3
17,3
32,7
67,3
19
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
S 4♠
♥
2
9
-50
-50
-42,8
-42,8
42,8
7,2
92,8
-34,8
32,6
20
Ø 2♠
♥
6
5
300
300
8,0
8,0
-8,0
58,0
42,0
21
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
V 3♠
♦
Q
10
-170
-170
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
-55,0
22,5
22
V 5♣
♥
K
10
100
100
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
23
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 2
♥
♦
9
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
-31,0
34,5
24
V 4♠
♥
A
10
-420
-420
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
25
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
S 3UT
♠Q
9
400
400
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
-45,0
27,5
26
N 3♠
♣J
7
-200
-200
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
27
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 4
♥
♦
K
8
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
-36,0
32,0
28
N 5♣
♥
A
12
620
620
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
29
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Ø 3♠
♣A
9
-140
-140
9,2
9,2
-9,2
59,2
40,8
44,2
72,1
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0