+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Margrethe Rykov (Blakset-Klubberne) - Per Lund Thomsen (Fjends Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
V 2UT
♦
9
8
-120
-120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-15,0
42,5
2
S 2♠
♣3
7
-100
-100
2,0
2,0
-2,0
52,0
48,0
3
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 4♣
♠J
10
-130
-130
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
-5,0
47,5
4
S 2UT
♥
3
10
180
180
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
5
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
Ø 3♠
♥
2
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0
44,0
72,0
6
V 4
♥
♠8
9
100
100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
7
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 3UT
♥
4
10
630
630
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
-1,0
49,5
8
N 2♠
♥
5
7
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
9
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
N 2
♥
♣A
6
-100
-100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
75,0
87,5
10
V 2
♥
D
♠J
5
800
800
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
11
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
Ø 2UT
♦
Q
8
-120
-120
-47,9
-47,9
47,9
2,1
97,9
-93,9
3,0
12
Ø 2UT
♣9
8
-120
-120
-46,0
-46,0
46,0
4,0
96,0
13
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 1UT
♥
A
7
90
90
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
41,0
70,5
14
Ø 4♠
♦
Q
12
-480
-480
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
Ø 3UT
♠3
10
-430
-430
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
-20,0
40,0
16
Ø 3UT
♥
K
9
-600
-600
21,0
21,0
-21,0
71,0
29,0
17
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
S 2
♦
♠6
7
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
39,0
61,0
-28,3
35,8
18
Ø 3♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
-17,3
17,3
32,7
67,3
19
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 4♠
♣A
10
420
420
-18,4
-18,4
18,4
31,6
68,4
-68,4
15,8
20
S 3UT
♠A
6
-300
-300
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
21
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Ø 3UT
♣8
9
-400
-400
-24,0
-24,0
24,0
26,0
74,0
-72,0
14,0
22
Ø 3♠
♣5
11
-200
-200
-48,0
-48,0
48,0
2,0
98,0
23
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
S 2
♥
♦
K
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
0,0
50,0
24
V 4♠
♥
A
9
50
50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
25
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 3UT
♠3
9
400
400
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
38,0
69,0
26
N 2♠
♥
Q
9
140
140
43,0
43,0
-43,0
93,0
7,0
27
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
V 3
♦
♠A
8
50
50
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
12,0
56,0
28
N 5♣
♥
K
12
620
620
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
29
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 3♠
♥
Q
8
-100
-100
31,6
31,6
-31,6
81,6
18,4
66,6
83,3
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0