+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 100: Bodil Schrøder (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub) - Peter Krogh (Bridgeklubben HCØ)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Dorte Rechendorff - Jeppe Juhl
V 4
♥
♦
8
8
100
100
40,0
40,0
-40,0
90,0
10,0
18,0
59,0
2
V 1UT
♦
5
8
-120
-120
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
3
ØV
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
-33,0
33,5
4
Ø 3
♥
D
♦
6
8
200
200
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
5
NS
Inger Krog - Christian P. Koch
Ø 3♠
♥
2
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
1,0
50,5
6
V 4
♥
♠5
9
100
100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
7
ØV
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
N 3UT
♠8
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
-41,0
29,5
8
V 3
♥
♥
2
7
100
100
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
9
NS
Annette Bjørn Jensen - Keld Kjær
Ø 2UT
♠2
8
-120
-120
-2,0
-2,0
2,0
48,0
52,0
1,0
50,5
10
S 3
♦
♠5
9
110
110
3,0
3,0
-3,0
53,0
47,0
11
ØV
Vibeke Galle - Jens Peder Jensen
S 3
♦
♥
A
7
-100
-100
-40,8
40,8
40,8
9,2
90,8
86,8
93,4
12
Ø 2UT
♥
6
8
-120
-120
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
13
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
S 2♣
♠T
7
-100
-100
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
18,0
59,0
14
Ø 4♠
♦
Q
12
-480
-480
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
V 3
♦
♥
3
11
-150
-150
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-30,0
35,0
16
Ø 2UT
♣8
10
-180
-180
33,0
-33,0
-33,0
83,0
17,0
17
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
S 2♣
♦
Q
7
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
39,0
61,0
8,4
54,2
18
Ø 4
♥
♦
6
9
50
50
19,4
19,4
-19,4
69,4
30,6
19
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
N 3UT
♣T
10
430
430
14,3
-14,3
-14,3
64,3
35,7
-64,3
17,9
20
Ø 2♠ D
♦
A
5
800
800
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
21
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
V 4♠
♦
Q
10
-420
-420
-36,0
-36,0
36,0
14,0
86,0
0,0
50,0
22
N 4
♥
D
♣A
11
690
690
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
23
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 1UT
♦
K
7
90
90
-38,0
-38,0
38,0
12,0
88,0
-66,0
17,0
24
V 3♠
♦
K
10
-170
-170
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
25
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 3UT
♠4
9
400
400
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
12,0
56,0
26
V 2
♥
♦
T
7
100
100
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0
27
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
S 2
♥
♦
J
9
140
140
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
6,0
53,0
28
N 3♣
♥
A
12
170
170
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
29
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
Ø 4
♥
♣K
9
100
100
40,8
-40,8
-40,8
90,8
9,2
-18,8
40,6
30
Ø 4♣
♠K
11
-150
-150
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0