+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 65: Dorte Rechendorff (Blakset-Klubberne) - Jeppe Juhl (Young Sharks)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
S 2♠
♣8
9
140
140
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
-4,0
48,0
2
V 2♠ D
♣K
7
100
100
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
3
NS
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
S 4
♥
D
♦
2
7
-500
-500
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
13,0
56,5
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Nell Rindahl - Niels Lund
N 4
♦
♥
T
10
130
130
2,0
2,0
-2,0
52,0
48,0
44,0
72,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
7
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-3,0
48,5
8
N 4
♦
♥
7
9
-50
-50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
9
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 3UT
♠T
8
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-29,0
35,5
10
N 3UT
♦
5
10
630
630
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
11
NS
Anne Rose Groes - Magnus Groes
V 3UT D
♦
A
10
-650
-650
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
-59,0
20,5
12
N 2
♦
D
♦
K
7
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
13
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
N 3UT
♣5
12
690
690
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
-68,0
16,0
14
N 4
♦
♥
K
7
-150
-150
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
15
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
S 5
♦
♦
T
13
640
640
19,4
19,4
-19,4
69,4
30,6
65,4
82,7
16
Ø 5♠
♥
2
9
200
200
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
17
ØV
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
N 6♣
♦
4
11
-50
-50
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
84,0
92,0
18
N 6♠ D
♦
A
8
-1100
-1100
-49,0
49,0
49,0
1,0
99,0
19
ØV
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-59,0
20,5
20
S 3UT
♦
T
11
660
660
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
21
ØV
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
V 3UT
♣K
10
-430
-430
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
43,0
71,5
22
V 3UT
♦
6
10
-630
-630
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
23
ØV
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
N 3♠
♥
T
7
-200
-200
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
51,0
75,5
24
Ø 4♠
♥
T
11
-450
-450
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
25
ØV
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-18,4
40,8
26
V 3
♥
♠Q
10
-170
-170
21,4
-21,4
-21,4
71,4
28,6
27
ØV
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
S 3UT
♦
6
9
400
400
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
10,0
55,0
28
V 4
♥
♠6
10
-420
-420
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
29
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 4♠
♥
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-4,0
48,0
30
V 1UT
♠8
6
50
50
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0