+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 39: Annemarie Agnete Brix Bressen (Grænseegnens Bridgeklub) - Steen Christensen (Enigheden, Sønderborg)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
-20,0
40,0
2
S 4
♥
♠K
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
V 4♠
♥
3
13
-710
-710
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
-16,0
42,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
5
ØV
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
S 4♠ D
♥
A
12
1190
1190
47,0
-47,0
-47,0
97,0
3,0
-12,0
44,0
6
Ø 3
♦
♥
9
11
-150
-150
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
7
ØV
Helle Rasmussen - Jan Pedersen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
36,0
68,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Fie Fischer - Erik Vase
S 2
♥
♣J
9
140
140
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
5,0
52,5
10
N 3UT
♠2
10
630
630
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0
11
ØV
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
Ø 3
♥
♣K
9
-140
-140
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
-6,0
47,0
12
N 1♠
♦
K
5
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
13
ØV
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
N 6UT
♣J
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
5,0
52,5
14
Ø 3
♥
♣Q
8
50
50
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
15
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
S 6
♦
♠A
12
1370
1370
38,8
-38,8
-38,8
88,8
11,2
-84,8
7,6
16
Ø 5♠ D
♣A
10
200
200
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
17
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 6UT
♦
8
11
-50
-50
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
-9,0
45,5
18
N 4♠
♦
A
10
620
620
44,0
-44,0
-44,0
94,0
6,0
19
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-59,0
20,5
20
S 3UT
♣5
11
660
660
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
21
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
V 3UT
♣K
10
-430
-430
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
-4,0
48,0
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
-26,0
37,0
24
Ø 4♠
♥
T
10
-420
-420
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Irena Hansen - Adam Czerwinski
Ø 5
♥
D
♦
K
8
800
800
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
-92,8
3,6
26
V 5
♥
D
♣J
10
200
200
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
27
ØV
Lilli-Ann Nielsen - Carsten Lysdahl
N 2UT
♣T
9
150
150
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-52,0
24,0
28
N 3♠
♥
J
9
140
140
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
29
ØV
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
S 5♠
♥
A
10
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-4,0
48,0
30
Ø 2♠
♦
9
7
50
50
4,0
-4,0
-4,0
54,0
46,0