+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 103: Merete Schøller (Bridgeklubben Bellevue) - Henrik Frøkjær (Ulfborg/Vemb Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
N 3♠
♣J
9
140
140
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
59,0
79,5
2
S 4
♥
♠K
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
V 6♠
♥
6
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
12,0
56,0
4
V 2♠
♦
K
11
-200
-200
45,0
45,0
-45,0
95,0
5,0
5
ØV
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
33,0
66,5
6
N 4♠
♣J
8
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
7
ØV
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
S 6♠
♠6
12
1430
1430
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
-10,0
45,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Pia Larsen - Thomas Nielsen
N 2
♥
♠T
10
170
170
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-56,0
22,0
10
V 2
♦
D
♥
K
5
800
800
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
11
ØV
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
Ø 2
♥
♦
2
8
-110
-110
29,0
-29,0
-29,0
79,0
21,0
-20,0
40,0
12
N 1♠
♣Q
5
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
13
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
S 6UT
♦
7
13
1470
1470
29,0
-29,0
-29,0
79,0
21,0
-69,0
15,5
14
Ø 4
♥
♣Q
7
150
150
40,0
-40,0
-40,0
90,0
10,0
15
ØV
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
S 5
♦
♣5
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
-32,8
33,6
16
Ø 4♠
♣A
9
100
100
41,0
-41,0
-41,0
91,0
9,0
17
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
S 3UT
♦
8
10
430
430
-2,0
2,0
2,0
48,0
52,0
-22,0
39,0
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
19
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-74,0
13,0
20
S 3UT
♣T
12
690
690
47,0
-47,0
-47,0
97,0
3,0
21
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
-18,0
41,0
22
Ø 3UT
♣T
10
-630
-630
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
23
NS
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
26,0
63,0
24
Ø 4♠
♥
6
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-8,2
45,9
26
N 4♠ D
♣A
8
-500
-500
11,2
-11,2
-11,2
61,2
38,8
27
ØV
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 2
♥
♣T
9
140
140
-5,0
5,0
5,0
45,0
55,0
-26,0
37,0
28
V 5
♥
D
♠6
10
100
100
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
29
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
N 5
♦
♥
4
9
-200
-200
-31,0
-31,0
31,0
19,0
81,0
-67,0
16,5
30
S 3UT R
♣T
8
-200
-200
-36,0
-36,0
36,0
14,0
86,0