+
Turnering #72
SeniorHold kval Øst 2020, A-række - HVID
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Kampresultat
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Multihold Resultater
Sektion 1
Multihold Stilling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 1
SeniorHold kval Øst 2020, A-række - HVID
Monrad
Hold-turnering
Dato: 31-10-2020
Tid: kl. 12:00 - kl. 13:25
#
Hold
Spillere
Bord
1
Steen Schou
Steen Schou (Aarhus BK)
Knud-Aage Boesgaard (Storeslemmen)
Peter Schaltz (One-eyed Jacks)
Dorthe Schaltz (One-eyed Jacks)
Hans Christian Nielsen (Storeslemmen)
Jørgen Cilleborg Hansen (Aarhus BK)
1NS - 10ØV
2
Klaus Adamsen
Klaus Adamsen (One-eyed Jacks)
Knud Harries (Københavns Bridge Klub)
Søren Christiansen (Bridgecenter Nordsjælland )
Jan Sejr Nicolajsen (One-eyed Jacks)
Dennis Koch-Palmund (One-eyed Jacks)
Morten Andersen (Københavns Bridge Klub)
2NS - 11ØV
3
Henrik Kruse Petersen
Henrik Kruse Petersen (Studenterforeningens BC )
Nis Graulund Hansen (One-eyed Jacks)
Sigurd Lauge Pedersen (One-eyed Jacks)
Stig Werdelin (One-eyed Jacks)
3NS - 12ØV
4
Flemming Dahl
Flemming Dahl (One-eyed Jacks)
Mads Grove (One-eyed Jacks)
Henrik Norman Hansen (One-eyed Jacks)
Thomas Berg (One-eyed Jacks)
4NS - 13ØV
5
Peter Jacobsen
Peter Jacobsen (Rødovre Bridgeklub)
Allan Koch (Rødovre Bridgeklub)
Erling Munk Nielsen (Rødovre Bridgeklub)
Jakob Bjerrum (Rødovre Bridgeklub)
5NS - 14ØV
6
Helge Hesselberg
Helge Hesselberg (Rødovre Bridgeklub)
Frank Paaskesen (Ballerup Bridge Club)
Povl Sommer (Rødovre Bridgeklub)
Kate Reiter (Ballerup Bridge Club)
6NS - 15ØV
7
Torsten Bernes
Torsten Bernes (Rødovre Bridgeklub)
Simon Ortmann (Rødovre Bridgeklub)
Peter Basse (Rødovre Bridgeklub)
Skafti Jonsson (One-eyed Jacks)
7NS - 16ØV
8
Torben Sværke
Torben Sværke (Ballerup Bridge Club)
Henrik Rübner-Petersen (Ballerup Bridge Club)
Niels Anker (Spar To)
Helle Simon Elbro (Ballerup Bridge Club)
8NS - 17ØV
9
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
Gerda Silke Holm (Rødovre Bridgeklub)
Lars-Olof Abrahamsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
Henrik Friis (Turneringsklubben Midtsjælland)
Mona Grethe Olesen (Turneringsklubben Midtsjælland)
Svend Erik Andersen (Farum Bridgeklub)
9NS - 18ØV
10
Peter Gallmayer
Peter Gallmayer (Næstved Bridgeklub)
Bente Christensen (Turneringsklubben Midtsjælland)
Anne Merete Hedegaard (Bridgeklubben Præstø)
Søren Reib (Haslev Bridge Klub)
1ØV - 10NS
11
Bent Hansen
Bent Hansen (Spar To)
Birthe Kinnunen (Bridgelogen Roskilde)
Birthe Hansen (Spar To)
Veikko Kinnunen (Bridgelogen Roskilde)
2ØV - 11NS
12
Peter Molander
Peter Molander (Rødovre Bridgeklub)
Torben Lauritzen (Ballerup Bridge Club)
Knud Breum Sørensen (Ballerup Bridge Club)
Jytte Dahl (Holte Bridgeklub)
3ØV - 12NS
13
Steen Bindslev
Steen Bindslev (Blakset-Klubberne)
Peter Kobjevsky (Blakset-Klubberne)
Torben Rolsted (Bridgeklubben HCØ)
Finn Jensen (Lyngby Bridge Klub)
4ØV - 13NS
14
Ivan Abel
Ivan Abel (Islev Bridgeklub)
Lars Møller Olsen (Hovedstadens Bridge)
Charlotte Frendved (Blakset-Klubberne)
Marit Abel (Islev Bridgeklub)
5ØV - 14NS
15
Ole Kofoed
Ole Kofoed (Lyngby Bridge Klub)
Vera Petersen (Reinholdt Bridge)
Helle W. Thrane (Reinholdt Bridge)
Mogens Müller (Lyngby Bridge Klub)
6ØV - 15NS
16
Terkel Lund-Nielsen
Terkel Lund-Nielsen (Blakset-Klubberne)
Jesper Thøfner (Blakset-Klubberne)
Jesper Kampmann (Blakset-Klubberne)
Bjørn Hafstrøm (Blakset-Klubberne)
7ØV - 16NS
17
Lisbeth Smed
Lisbeth Smed (Blakset-Klubberne)
Ib Hornbeck (IBM-Klubben)
Karen Hornbeck (IBM-Klubben)
Ingrid Ledertoug (Studenterforeningens BC )
8ØV - 17NS
18
Senna Madsen
Senna Madsen (Søborg Bridgeklub)
Lotte Glensvig (Blakset-Klubberne)
Vibeke Madsen (Vedbæk Bridgeklub)
Aase Midholm (Vedbæk Bridgeklub)
9ØV - 18NS