+
Turnering #18
Klubhold 2020, A
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 6
Klubhold 2020, A
Serie holdturnering, 10 hold
Hold-turnering
Handicap-gennemsnit: 16,63
Dato: 18-08-2020
Tid: kl. 21:30 - kl. 01:30
#
Hold
Spillere
HAC
Bord
1
Rødovre 1
Erling Munk Nielsen (Rødovre Bridgeklub)
(6,13)
Peter Jacobsen (Rødovre Bridgeklub)
(2,38)
Kell Krogh (Reinholdt Bridge)
(17,56)
Sejr Andreas Jensen (Rødovre Bridgeklub)
(7,61)
Ole Raulund (Rødovre Bridgeklub)
(-8,36)
5,06
3NS - 8ØV
2
Bridgelogen 1
Veikko Kinnunen (Bridgelogen Roskilde)
(10,87)
Birthe Kinnunen (Bridgelogen Roskilde)
(22,72)
Tine Thisted Binder (Bridgelogen Roskilde)
(7,35)
Jakob Binder (Bridgelogen Roskilde)
(13,67)
13,65
4NS - 9ØV
3
Greve Strand 2
Ejgil Sjøgaard (Greve Strands Bridgeklub)
(15,23)
Kurt Bentzen (Greve Strands Bridgeklub)
(19,47)
Svend H. Mathiesen (Greve Strands Bridgeklub)
(15,84)
Per Møgelhøj (Greve Strands Bridgeklub)
(14,94)
16,37
5NS - 10ØV
4
Ruder 10 1
Allan Christiansen (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
(8,61)
Kim P Sørensen (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
(10,74)
Ole Kofoed (Lyngby Røgfri Bridgeklub)
(15,70)
Helle W. Thrane (Reinholdt Bridge)
(19,46)
13,63
5ØV - 10NS
5
ØBK 1
Per Egelund (Østsjællands Bridgeklub)
(24,44)
Morten Jensen (Østsjællands Bridgeklub)
(22,03)
Conny Møller (Østsjællands Bridgeklub)
(30,32)
Bo Ulrik Munch (Østsjællands Bridgeklub)
(22,85)
24,91
4ØV - 9NS
6
ØBK 2
Tage Larsen (Østsjællands Bridgeklub)
(11,48)
Otto B Andersen (Østsjællands Bridgeklub)
(22,26)
Anne Bruun (Østsjællands Bridgeklub)
(25,81)
Lillian Malling Larsen (Østsjællands Bridgeklub)
(30,43)
22,49
3ØV - 8NS
7
Ruder 10 2
Vera Bukhave (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
(27,29)
Tage Christensen (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
(23,97)
Inge-Merete Iversen (Ruder Es, Hvidovre)
(26,92)
Karen Toftegaard Hansen (Ruder Es, Hvidovre)
(25,10)
25,82
2ØV - 7NS
8
Greve Strand 1
Eigil Hansen (Greve Strands Bridgeklub)
(14,70)
Jørgen Svenningsen (Greve Strands Bridgeklub)
(10,68)
Per Døpping (Havdrup Bridgeklub)
(15,10)
Morten W. Jørgensen (Høje Tåstrup Bridgeklub)
(17,01)
14,37
1ØV - 6NS
9
Bridgelogen 2
Kjeld Christiansen (Havdrup Bridgeklub)
(15,13)
Inge Hübertz (Bridgelogen Roskilde)
(31,72)
Edit Pallesen
(S)
(52,00)
Jan Hansen (Bridgelogen Roskilde)
(15,22)
Nikolaj Møller-Hansen
(31,63)
29,14
2NS - 7ØV
10
Rødovre 2
Thomas Svendsen (Rødovre Bridgeklub)
(3,96)
Torsten Bernes (Rødovre Bridgeklub)
(4,35)
Peter Basse (Rødovre Bridgeklub)
(7,73)
Søren Larsen (Rødovre Bridgeklub)
(11,31)
6,84
1NS - 6ØV