+
Turnering #12
Divisionsturneringen 2018/19, 3. division vest
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Resultater efter 9. sektion
Divisionsturneringen 2018/19, 3. division vest
Meddelelse:
Vægtet score i spil 33 (lukket rum) mellem hold 1 og hold 10. Sparkontrakt i Syd: 40 % 4S 10 + 10 % 4SX 10 + 15 % 5SX 10 + 10 5 5SX 9. Hjerterkontrakt i Vest: 25 % 5H 11.
Holdturnering
Sortering:
Holdnummer
Holdnavn
Stilling
Dato: 06-04-2019
Tid: kl. 12:30 - kl. 16:30
Hold
8
4
5
1
10
11
2
3
6
12
9
7
Straf
Total
Plac
8. Henrik Kristensen
9,04
17,68
1,70
13,59
12,19
16,59
9,61
13,29
18,23
111,92
1
4. Kjeld Carsten Sørensen
3,02
16,49
18,00
4,36
10,96
13,59
9,80
16,19
18,08
110,49
2
5. Øjvind Hulgaard
12,02
16,98
8,50
16,29
13,29
4,59
12,99
16,98
3,31
-1,00
103,95
3
1. Svend Brassøe
2,32
3,51
11,50
11,85
16,08
19,28
6,27
15,05
14,80
100,66
4
10. Viborg Ny Bridgeklub
18,30
2,00
8,15
11,68
14,41
11,50
11,32
6,86
7,98
92,20
5
11. Jens M. Thomsen
6,41
15,64
8,32
5,46
9,80
6,56
10,20
12,51
16,59
91,49
6
2. Nell Rindahl
10,20
3,71
3,92
5,59
14,54
6,86
19,91
17,16
7,01
88,90
7
3. Claus Tegtmeier
7,81
6,71
1,08
8,50
10,20
13,14
8,86
10,77
15,86
82,93
8
6. Benny Marquart
3,41
6,41
15,41
13,73
13,44
0,09
3,21
9,80
18,98
-2,00
82,48
9
12. Marie Henriksen
10,39
10,20
7,01
8,68
9,80
2,84
11,14
16,79
2,40
79,25
10
9. Jens Søndergaard
6,71
3,81
3,02
4,95
13,14
7,49
12,99
9,23
10,20
71,54
11
7. Georg Aatorp
1,77
1,92
16,69
5,20
12,02
3,41
4,14
1,02
17,60
63,77
12