+
Turnering #12
Grøn mester 2019, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 18: Allan Klitmøller (Højby Bridgeklub) - Poul Jørgen Jørgensen (Højby Bridgeklub)
Grøn mester 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 12-01-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Hanne Marie Nielsen - Holger B Nielsen
N 3
♥
♣Q
7
-100
-100
5,0
13,0
13,0
27,8
72,2
26,0
72,2
2
V 5♣
♠J
11
-400
-400
5,0
13,0
13,0
27,8
72,2
3
ØV
Mette Løndal - Anker Løndal
Ø 3
♥
♦
K
10
-170
-170
2,0
16,0
16,0
11,1
88,9
22,0
61,1
4
N 4♠
♦
8
10
620
620
12,0
6,0
6,0
66,7
33,3
5
NS
Carl Erik Cloos - Freddy Madsen
Ø 3UT
♥
K
11
-460
-460
2,0
2,0
16,0
11,1
88,9
20,0
55,6
6
Ø 1♠
♥
9
8
-110
-110
18,0
18,0
0,0
100,0
0,0
7
NS
Jesper Gottlieb - Palle Hallengren Jacobsen
Ø 2
♥
♦
2
8
-110
-110
11,0
11,0
7,0
61,1
38,9
13,0
36,1
8
S 3♠
♦
6
12
230
230
2,0
2,0
16,0
11,1
88,9
9
NS
Inger Gai - Anne Kok
Ø 4♠
♣9
8
200
200
18,0
18,0
0,0
100,0
0,0
34,0
94,4
10
Ø 3UT
♣Q
8
100
100
16,0
16,0
2,0
88,9
11,1
11
NS
Alis Thomsen - Karin Seerup
Ø 4♠
♦
J
9
50
50
17,0
17,0
1,0
94,4
5,6
29,0
80,6
12
V 2UT
♠J
10
-180
-180
12,0
12,0
6,0
66,7
33,3
13
ØV
Lisa Sørensen - Gitte Kaas
N 3UT
♥
6
10
630
630
9,0
9,0
9,0
50,0
50,0
13,0
36,1
14
Ø 3♠
♣4
9
-140
-140
14,0
4,0
4,0
77,8
22,2
15
NS
Alice Larsen - Tove Brix-Kjelgaard
S 2
♦
♠2
11
150
150
8,0
8,0
10,0
44,4
55,6
16,0
44,4
16
Ø 4
♥
♦
8
10
-620
-620
8,0
8,0
10,0
44,4
55,6
17
ØV
Bent Thorslund - Bent Andersen
V 3♠
♥
8
10
-170
-170
2,0
16,0
16,0
11,1
88,9
20,0
55,6
18
S 6UT
♠8
13
1470
1470
14,0
4,0
4,0
77,8
22,2
19
NS
Jytte Møller - Helene Blaabjerg
S 4♠
♣A
10
420
420
13,0
13,0
5,0
72,2
27,8
14,0
38,9
20
Ø 2
♦
♥
A
9
-110
-110
1,0
1,0
17,0
5,6
94,4
21
ØV
Ejgil Andersen - Finn Larsen
N 3
♥
♦
K
9
140
140
18,0
0,0
0,0
100,0
0,0
14,0
38,9
22
S 5♣
♥
K
9
-100
-100
4,0
14,0
14,0
22,2
77,8
23
ØV
Niels Helbo Hansen - Gunnar Gregersen
S 3♣
♦
A
8
-100
-100
13,0
5,0
5,0
72,2
27,8
19,0
52,8
24
V 2
♥
♣5
8
-110
-110
4,0
14,0
14,0
22,2
77,8
25
ØV
Erik Evald - Iver Struck
Ø 6UT
♥
2
13
-1470
-1470
0,0
18,0
18,0
0,0
100,0
26,0
72,2
26
V 2♠
♦
Q
8
-110
-110
10,0
8,0
8,0
55,6
44,4
27
ØV
Hanne Hansen - Else Engstrøm
S 1
♦
♠6
6
-50
-50
5,0
13,0
13,0
27,8
72,2
27,0
75,0
28
S 6UT
♠4
11
-100
-100
4,0
14,0
14,0
22,2
77,8
29
NS
Jonna Rasmussen - Carl Ove Rasmussen
S 1UT
♣K
7
90
90
11,0
11,0
7,0
61,1
38,9
27,0
75,0
30
S 4
♥
♦
A
11
450
450
16,0
16,0
2,0
88,9
11,1
31
NS
Annette Nielsen - Asmund Nielsen
N 4♣
♥
Q
10
130
130
2,0
2,0
16,0
11,1
88,9
2,0
5,6
32
Ø 2
♦
♣5
8
-90
-90
0,0
0,0
18,0
0,0
100,0
33
ØV
Leif Rostbo - Inge Sand Christensen
N 3
♥
♠8
8
-50
-50
0,0
18,0
18,0
0,0
100,0
34,0
94,4
34
V 1UT
♥
8
9
-150
-150
2,0
16,0
16,0
11,1
88,9
35
ØV
Louise Hansen - Morten Hansen
V 1UT
♣2
4
300
300
18,0
0,0
0,0
100,0
0,0
11,0
30,6
36
V 2♠
♣A
10
-170
-170
7,0
11,0
11,0
38,9
61,1
37
NS
Jesper Møller Jensen - Simon Jacobsen
Ø 5
♥
♥
5
12
-480
-480
6,0
6,0
12,0
33,3
66,7
22,0
61,1
38
Ø 6UT
♣A
11
100
100
16,0
16,0
2,0
88,9
11,1