+
Turnering #12
Grøn mester 2019, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Alice Larsen (Faaborg Bridgeklub) - Tove Brix-Kjelgaard
Grøn mester 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 12-01-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ejgil Andersen - Finn Larsen
N 2
♥
♣Q
7
-50
-50
8,0
10,0
10,0
44,4
55,6
10,0
27,8
2
V 6♣
♠J
11
50
50
18,0
0,0
0,0
100,0
0,0
3
NS
Niels Helbo Hansen - Gunnar Gregersen
Ø 2
♥
♦
K
10
-170
-170
2,0
2,0
16,0
11,1
88,9
14,0
38,9
4
N 4♠
♦
8
10
620
620
12,0
12,0
6,0
66,7
33,3
5
NS
Erik Evald - Iver Struck
Ø 2UT
♠5
9
-150
-150
5,0
5,0
13,0
27,8
72,2
12,0
33,3
6
Ø 2UT
♠A
10
-180
-180
7,0
7,0
11,0
38,9
61,1
7
NS
Hanne Hansen - Else Engstrøm
Ø 4
♥
♦
J
9
100
100
17,0
17,0
1,0
94,4
5,6
30,0
83,3
8
N 3UT
♦
8
12
490
490
13,0
13,0
5,0
72,2
27,8
9
NS
Jonna Rasmussen - Carl Ove Rasmussen
Ø 2UT
♦
7
7
100
100
15,0
15,0
3,0
83,3
16,7
16,0
44,4
10
V 3UT
♦
8
11
-660
-660
1,0
1,0
17,0
5,6
94,4
11
ØV
Annette Nielsen - Asmund Nielsen
Ø 4
♥
♣A
10
-420
-420
4,0
14,0
14,0
22,2
77,8
31,0
86,1
12
Ø 3UT
♠4
11
-460
-460
1,0
17,0
17,0
5,6
94,4
13
NS
Leif Rostbo - Inge Sand Christensen
N 3UT
♦
A
10
630
630
9,0
9,0
9,0
50,0
50,0
21,0
58,3
14
V 2UT
♠2
9
-150
-150
12,0
12,0
6,0
66,7
33,3
15
ØV
Allan Klitmøller - Poul Jørgen Jørgensen
S 2
♦
♠2
11
150
150
8,0
10,0
10,0
44,4
55,6
20,0
55,6
16
Ø 4
♥
♦
8
10
-620
-620
8,0
10,0
10,0
44,4
55,6
17
NS
Jesper Møller Jensen - Simon Jacobsen
V 4♠
♥
8
8
100
100
13,0
13,0
5,0
72,2
27,8
21,0
58,3
18
S 6UT
♦
6
12
1440
1440
8,0
8,0
10,0
44,4
55,6
19
ØV
Hanne Marie Nielsen - Holger B Nielsen
S 4♠
♣A
10
420
420
13,0
5,0
5,0
72,2
27,8
6,0
16,7
20
V 2♠
♥
T
6
200
200
17,0
1,0
1,0
94,4
5,6
21
ØV
Mette Løndal - Anker Løndal
Ø 1
♦
♣3
8
-90
-90
10,0
8,0
8,0
55,6
44,4
19,0
52,8
22
V 3
♦
♣Q
8
100
100
7,0
11,0
11,0
38,9
61,1
23
ØV
Carl Erik Cloos - Freddy Madsen
S 3♣
♦
A
8
-100
-100
13,0
5,0
5,0
72,2
27,8
14,0
38,9
24
V 2
♥
♠J
7
50
50
9,0
9,0
9,0
50,0
50,0
25
ØV
Jesper Gottlieb - Palle Hallengren Jacobsen
Ø 5
♦
♠K
13
-640
-640
12,0
6,0
6,0
66,7
33,3
21,0
58,3
26
V 2♠
♣Q
9
-140
-140
3,0
15,0
15,0
16,7
83,3
27
NS
Inger Gai - Anne Kok
N 3UT
♠J
8
-50
-50
5,0
5,0
13,0
27,8
72,2
13,0
36,1
28
S 3UT
♠6
11
660
660
8,0
8,0
10,0
44,4
55,6
29
NS
Alis Thomsen - Karin Seerup
V 2♣
♥
8
7
100
100
14,0
14,0
4,0
77,8
22,2
25,0
69,4
30
S 3UT
♣5
10
430
430
11,0
11,0
7,0
61,1
38,9
31
ØV
Lisa Sørensen - Gitte Kaas
S 5UT
♦
7
11
660
660
13,0
5,0
5,0
72,2
27,8
18,0
50,0
32
N 2♠
♦
A
11
200
200
5,0
13,0
13,0
27,8
72,2
33
ØV
Louise Hansen - Morten Hansen
S 3UT
♦
8
9
400
400
12,0
6,0
6,0
66,7
33,3
18,0
50,0
34
S 3♠
♣2
8
-100
-100
6,0
12,0
12,0
33,3
66,7
35
NS
Bent Thorslund - Bent Andersen
V 1UT
♠2
6
100
100
15,0
15,0
3,0
83,3
16,7
29,0
80,6
36
S 4
♥
♠A
9
-100
-100
14,0
14,0
4,0
77,8
22,2
37
ØV
Jytte Møller - Helene Blaabjerg
Ø 6
♥
♦
A
12
-980
-980
0,0
18,0
18,0
0,0
100,0
18,0
50,0
38
Ø 6UT
♦
J
10
200
200
18,0
0,0
0,0
100,0
0,0