+
Turnering #19
Mixpar distriktsfinale 2020, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
Mixpar distriktsfinale 2020, A-rækken
Parturnering
Dato: 18-01-2020
Tid: kl. 10:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
Ø 4
♥
♦
7
11
-450
-450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-1,0
48,2
2
S 4♠
♦
3
11
650
650
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
3
N 3
♦
♥
A
7
-100
-100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
4
V 3
♥
♠Q
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5
ØV
Lars Mouridsen - Inga Dalgaard
V 3
♦
♣3
8
50
50
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
-14,0
25,0
6
Ø 3♠
♦
6
7
200
200
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
7
S 3♣
♦
J
9
110
110
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
8
N 2♠
♣A
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
9
ØV
Flemming Jørgensen - Randi Bunke
V 1UT
♦
3
10
-180
-180
2,0
-2,0
-2,0
64,3
35,7
0,0
50,0
10
S 3♣
♠5
7
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
11
N 3UT
♥
A
10
430
430
2,0
-2,0
-2,0
64,3
35,7
12
Ø 3UT
♣3
8
50
50
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
13
NS
Jørn Jeppesen - Laila Nielsen
N 3UT
♠T
9
600
600
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
5,0
58,9
14
V 3
♥
♥
9
12
-230
-230
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
15
N 4
♥
♥
T
11
650
650
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
16
S 2
♥
♦
8
8
110
110
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
17
ØV
Johnni Knudsen - Anette Carlsen
N 1UT
♥
A
6
-50
-50
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
3,0
55,4
18
Ø 1UT
♠T
7
-90
-90
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
19
N 1UT
♠A
7
90
90
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
20
S 4♠
♣9
11
650
650
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
21
ØV
Jan Åkerlind - Bodil Morville
S 2♠
♥
Q
8
110
110
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
-12,0
28,6
22
Ø 3
♥
♥
2
8
100
100
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
23
S 1UT
♣Q
7
90
90
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
24
N 3
♦
♥
Q
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25
ØV
Bent Kousgaard - Bente Rosenlund
S 5
♥
D
♦
K
7
-800
-800
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
12,0
71,4
26
V 2♠
♣A
9
-140
-140
-4,0
4,0
4,0
21,4
78,6
27
S 5♠
♣J
11
450
450
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
28
Ø 4♠
♥
2
11
-450
-450
-6,0
6,0
6,0
7,1
92,9
29
ØV
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
N 4
♥
♥
Q
9
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
-16,0
21,4
30
V 3♠
♥
A
8
50
50
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
31
S 4
♥
♠Q
10
620
620
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
32
Ø 2
♥
♣K
7
100
100
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
33
NS
Alice Dahl - Niels C Dahl
V 2
♦
♥
T
9
-110
-110
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
-11,0
30,4
34
V 3UT
♥
5
9
-400
-400
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
35
S 4
♥
♠J
8
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
36
V 4
♥
♠Q
12
-680
-680
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
37
ØV
Flemming Boesgaard - Mette Elbech Jakobsen
Ø 3UT
♣3
12
-490
-490
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
0,0
50,0
38
Ø 3UT
♣Q
10
-630
-630
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
39
S 4♠
♥
6
11
650
650
4,0
-4,0
-4,0
78,6
21,4
40
V 4♠ D
♥
A
8
300
300
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
41
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
V 4
♥
♣K
10
-620
-620
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
-4,0
42,9
42
S 3♠
♦
T
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
43
N 3UT
♣4
9
400
400
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
44
N 2♠
♠A
10
170
170
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
45
ØV
Christian P. Koch - Inger Krog
S 4♠
♣7
12
680
680
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
-9,0
33,9
46
Ø 3
♦
♥
Q
7
100
100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
47
V 4♠
♣4
9
50
50
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
48
V 4♠ D
♥
A
8
500
500
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
49
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 4♠ D
♦
A
7
-500
-500
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
-19,0
16,1
50
Ø 5♣
♥
K
13
-440
-440
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
51
Ø 4♠
♥
K
13
-710
-710
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
52
V 1
♥
♠A
5
200
200
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
53
NS
Peter B Hansen - Line Eyde
Ø 2UT
♣5
7
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
2,0
53,6
54
Ø 4
♥
♦
T
10
-620
-620
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
55
S 3
♥
♣2
8
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
56
N 4♠
♥
3
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
57
NS
Erik Vase - Fie Fischer
N 2UT
♥
K
7
-50
-50
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
6,0
60,7
58
N 3UT
♣5
8
-100
-100
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
59
N 3
♦
♥
K
10
130
130
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
60
♠2
-170
-170
2,0
2,0
-2,0
64,3
35,7