+
Turnering #19
Mixpar distriktsfinale 2020, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
Mixpar distriktsfinale 2020, A-rækken
Parturnering
Dato: 18-01-2020
Tid: kl. 10:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
Ø 4
♥
♦
7
11
-450
-450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
51,8
2
S 4♠
♦
3
11
650
650
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
3
N 3
♦
♥
A
7
-100
-100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
4
V 3
♥
♠Q
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5
ØV
Jørn Jeppesen - Laila Nielsen
V 5
♦
D
♣3
8
500
500
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
-6,0
39,3
6
N 2
♦
♣3
9
110
110
4,0
-4,0
-4,0
78,6
21,4
7
N 2UT
♠2
7
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
8
V 2
♥
♦
7
6
100
100
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
9
ØV
Johnni Knudsen - Anette Carlsen
V 2♣
♥
4
10
-130
-130
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
-8,0
35,7
10
N 2UT
♠J
7
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
11
N 3UT
♥
2
10
430
430
2,0
-2,0
-2,0
64,3
35,7
12
Ø 3UT
♥
2
8
50
50
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
13
ØV
Jan Åkerlind - Bodil Morville
N 3UT
♥
3
11
660
660
4,0
-4,0
-4,0
78,6
21,4
8,0
64,3
14
V 4
♥
♣8
11
-450
-450
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
15
N 2UT
♠3
9
150
150
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
16
S 3
♥
♣K
7
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
17
NS
Bent Kousgaard - Bente Rosenlund
V 2
♥
♠A
10
-170
-170
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
-8,0
35,7
18
Ø 3UT
♠T
6
150
150
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
19
N 1UT
♠K
7
90
90
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
20
S 4♠
♣7
10
620
620
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
21
ØV
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 2♠
♦
K
9
140
140
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
-2,0
46,4
22
V 2
♥
♥
3
9
-140
-140
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
23
S 2
♥
♣Q
7
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
24
N 2
♥
♣K
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25
NS
Alice Dahl - Niels C Dahl
V 3UT
♥
J
11
-660
-660
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
-3,0
44,6
26
V 4♠
♥
J
9
100
100
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
27
S 4♠
♦
3
10
420
420
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
28
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
29
ØV
Flemming Boesgaard - Mette Elbech Jakobsen
N 2
♥
♣Q
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
-4,0
42,9
30
S 4
♥
♠J
8
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
7,1
92,9
31
S 4
♥
♠5
10
620
620
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
32
Ø 2
♥
♣K
8
-110
-110
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
33
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
S 2♠ D
♦
A
10
670
670
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
5,0
58,9
34
Ø 3UT
♠3
9
-400
-400
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
35
S 3♠
♥
6
10
170
170
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
36
V 4
♥
♠Q
13
-710
-710
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
37
NS
Christian P. Koch - Inger Krog
V 6UT
♦
T
12
-990
-990
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
-12,0
28,6
38
Ø 3UT
♣Q
10
-630
-630
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
39
N 4♠
♣J
10
620
620
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
40
N 4
♥
♠T
10
420
420
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
41
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 2
♥
♣A
10
-170
-170
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
5,0
58,9
42
S 3♠
♦
T
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
43
N 3UT
♥
5
10
430
430
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
44
N 2♠
♦
J
10
170
170
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
45
NS
Peter B Hansen - Line Eyde
S 6♠
♠6
12
1430
1430
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
3,0
55,4
46
Ø 3
♦
♠K
7
100
100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
47
V 2♠
♦
9
11
-200
-200
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
48
V 2♣
♦
7
8
-90
-90
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
49
ØV
Erik Vase - Fie Fischer
V 5
♥
♠K
10
50
50
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
-15,0
23,2
50
S 3
♥
D
♦
Q
9
730
730
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
51
N 4
♥
♣9
10
420
420
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
52
V 3
♥
♠A
6
300
300
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
53
ØV
Flemming Jørgensen - Randi Bunke
V 2♠
♣J
7
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5,0
58,9
54
Ø 4
♥
♠8
10
-620
-620
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
55
S 3
♥
♣7
8
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
56
N 3♠
♦
A
10
170
170
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
57
NS
Lars Mouridsen - Inga Dalgaard
Ø 2
♦
D
♠Q
7
200
200
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
4,0
57,1
58
S 5
♦
♠J
9
-200
-200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
59
S 3UT
♠3
9
400
400
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
60
♠A
-200
-200
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9