+
Turnering #124
Kvalifikation 2019, Rød række (A)
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Jens Skak-Nielsen - Peder Filskov Schmidt
Kvalifikation 2019, Rød række (A)
Parturnering
Dato: 11-09-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
13
ØV
Steen Aggerbeck-Lauritzen - Birte Brixen
N 4
♥
♣7
9
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
70,0
30,0
-10,0
16,7
14
Ø 3UT
♠7
5
200
200
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
15
V 7♠
♦
A
12
50
50
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
7
ØV
Marian Thygesen - Svend Åge Petersen
S 1UT
♠2
5
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
4,0
63,3
8
Ø 4
♥
♠A
8
100
100
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
9
Ø 3UT
♠J
10
-630
-630
-4,0
4,0
4,0
10,0
90,0
22
NS
Bente Schumacher - Thomas Hahn
S 3♠
♥
K
8
-50
-50
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
8,0
76,7
23
Ø 3♠
♦
K
9
-140
-140
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
24
S 4♠
♥
3
10
420
420
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
16
NS
Henning Feirup (S) - Finn Voetmann
Ø 3UT
♥
9
8
100
100
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
5,0
66,7
17
S 2UT
♣2
6
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
18
S 1UT
♠2
7
90
90
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
4
ØV
Karl Svendsen - Else Svendsen
N 4♠
♦
K
11
650
650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
53,3
5
N 3UT
♠J
8
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6
S 3♠
♦
7
8
-50
-50
-1,0
1,0
1,0
40,0
60,0
1
NS
Vibeke Hansted - Inge Ingvardsen
Ø 2UT
♠3
8
-120
-120
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5,0
66,7
2
N 3UT
♠8
10
630
630
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
3
N 4♠
♣2
10
420
420
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
19
ØV
Jakob Jacobsen - Anne Lene Boe
Ø 3UT
♠2
8
100
100
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
-9,0
20,0
20
N 4♠
♦
9
10
620
620
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
21
V 4♣
♠A
8
100
100
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
10
NS
Ejnar Ørum Schmidt - Lone Bryder
Ø 1UT
♥
7
7
-90
-90
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
-2,0
43,3
11
V 2UT
♦
7
8
-120
-120
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
12
S 4♠
♣6
10
620
620
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0