+
Turnering #420
Par A & B 2, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Ole Marcus Pedersen - Søren Windfeld Skou
Par A & B 2, B-rækken
Parturnering
Dato: 17-03-2022
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Christopher Buur - Lars Venø Jakobsen (S)
N 1UT
♠5
4
-150
-150
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
0,0
50,0
2
N 2
♥
♣A
7
-100
-100
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
3
Ø 3♠
♦
A
11
-200
-200
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
4
ØV
Jacob Schmidt Rasmussen - Kristian Olesen
V 3
♦
♣4
8
100
100
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
-4,0
36,7
5
S 2
♦
♠K
7
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
40,0
60,0
6
N 3♣
♦
A
9
110
110
2,0
-2,0
-2,0
70,0
30,0
7
ØV
Peter Jensen (S) - Vidar Pedersen
Ø 2♠
♦
5
9
-140
-140
-2,0
2,0
2,0
30,0
70,0
1,0
53,3
8
Ø 2♠
♣2
10
-170
-170
-2,0
2,0
2,0
30,0
70,0
9
V 2UT
♥
3
8
-120
-120
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
10
ØV
Elly Berthelsen (S) - Niels Peter Engelund (S)
S 3
♥
♦
T
8
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
-3,0
40,0
11
Ø 2UT
♠T
8
-120
-120
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
12
Ø 3UT
♣A
11
-460
-460
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
13
NS
Kirsten Mikkelsen - Knud Lysgaard
N 4
♥
♣7
12
680
680
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
-2,0
43,3
14
Ø 3
♥
♦
5
5
200
200
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
15
N 2UT
♠J
11
210
210
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
16
ØV
Helle Skov - Albert Mylius Nielsen
P
0
0
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
1,0
53,3
17
N 4♠
♣A
10
420
420
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
18
Ø 3
♦
♣9
9
-110
-110
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
19
ØV
Rikke Jørgensen - Peter Graversen (S)
S 6
♦
♥
K
13
940
940
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
-8,0
23,3
20
S 4
♥
♦
T
11
650
650
1,0
-1,0
-1,0
60,0
40,0
21
S 1UT
♥
2
6
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
70,0
30,0
22
NS
Svend Schrøder - Inger Schrøder
N 2UT
♥
7
8
120
120
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
-1,0
46,7
23
Ø 4♠
♦
J
11
-650
-650
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
24
Ø 2
♥
♣J
9
-140
-140
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
25
ØV
Bente Siggaard Andersen - Ejnar Hobolth
Ø 3UT
♥
7
12
-690
-690
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
9,0
80,0
26
N 4
♥
D
♦
A
9
-200
-200
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
27
Ø 2UT
♠5
5
150
150
-1,0
1,0
1,0
40,0
60,0
28
NS
Zhou Liu - Peter Frigaard
V 3
♦
♥
A
10
-130
-130
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
4,0
63,3
29
S 4
♥
D
♦
T
9
-200
-200
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
30
Ø 4
♥
D
♠K
5
1100
1100
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
31
NS
Gert Villumsen - Keld Kjær
V 5
♥
D
♦
A
10
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-1,0
46,7
32
Ø 3
♥
♠K
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
33
N 2♠
♥
6
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0