+
Turnering #112
40 års Jubilæumsturnering guld, C-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Jens Abildgaard Jensen (Brønderslev Bridgeklub) - Anni Kvist (Sæby Bridgeklub)
40 års Jubilæumsturnering guld, C-rækken
Parturnering
Dato: 26-10-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birte Brixen - Steen Aggerbeck-Lauritzen
S 3UT
♥
3
11
460
460
1,0
-1,0
-1,0
60,0
40,0
-9,0
32,0
2
Ø 2♠
♥
4
9
-140
-140
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
3
S 3
♦
♥
5
10
130
130
1,0
-1,0
-1,0
60,0
40,0
4
N 3
♥
♣A
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
5
N 4
♥
♠2
12
680
680
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
6
ØV
Frits Nyrup Nielsen - Stig Magnussen
N 3
♥
♣8
10
170
170
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
8,0
66,0
7
Ø 3♠
♥
K
11
-200
-200
3,0
-3,0
-3,0
80,0
20,0
8
N 3♣
♠5
7
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
9
N 4♠
♥
7
8
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
10,0
90,0
10
S 1UT
♣K
8
120
120
1,0
-1,0
-1,0
60,0
40,0
11
ØV
Inger Schrøder - Svend Schrøder
S 3UT
♥
3
8
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
-3,0
44,0
12
N 4
♥
♠3
12
680
680
2,0
-2,0
-2,0
70,0
30,0
13
S 2♠
♥
9
10
170
170
4,0
-4,0
-4,0
90,0
10,0
14
S 3UT
♥
K
8
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
15
N 1♠
♣6
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
16
NS
Linda Sørensen - Gry Refsnes
V 3♠
♥
Q
6
300
300
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
-11,0
28,0
17
N 1UT
♣J
7
90
90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
18
N 3UT
♥
Q
7
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
19
S 1UT
♦
5
5
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
20
N 4
♥
♠A
7
-300
-300
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
21
ØV
Jørgen Kirkegaard - Frode Muldkjær
V 4♠
♦
8
12
-480
-480
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
13,0
76,0
22
V 6
♦
♥
J
12
-1370
-1370
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
23
N 1UT
♣A
8
120
120
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
24
N 4
♥
♣3
10
420
420
5,0
-5,0
-5,0
100,0
0,0
25
Ø 3
♦
♣6
10
-130
-130
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
26
ØV
Edel Karin F. Birkeland - Tony Gajhede
Ø 2UT
♣7
7
100
100
-2,0
2,0
2,0
30,0
70,0
10,0
70,0
27
V 3UT
♥
J
10
-430
-430
2,0
-2,0
-2,0
70,0
30,0
28
S 6♣
♠K
11
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
20,0
80,0
29
N 5♠
♣A
10
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
0,0
100,0
30
V 5♣
♥
Q
11
-400
-400
-2,0
2,0
2,0
30,0
70,0
31
NS
Bente Siggaard Andersen - Ejnar Hobolth
N 3♠
♦
K
9
140
140
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
7,0
64,0
32
Ø 3
♥
♦
9
11
-200
-200
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
33
S 4♠
♦
6
6
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
34
N 4♠
♣J
12
680
680
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
35
S 4
♥
♦
2
12
480
480
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0