+
Turnering #7
Østdansk Mesterskab, B Række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Kirsten Munch (Østsjællands Bridgeklub) - Jytte Egelund Larsen (Østsjællands Bridgeklub)
Østdansk Mesterskab, B Række
Parturnering
Dato: 23-03-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Kirsten Hanskov - Bente Schultz
S 3UT
♠4
10
430
430
7,0
1,0
1,0
87,5
12,5
24,0
60,0
2
Ø 4♠
♣6
10
-420
-420
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
3
S 5♣
♠6
10
-50
-50
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
4
S 4♠
♣8
10
620
620
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
5
V 2♣
♠7
8
-90
-90
3,0
5,0
5,0
37,5
62,5
6
ØV
Anni Christensen - Jette Madsen
S 4
♥
♠A
11
450
450
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
22,0
55,0
7
V 4♠
♣8
9
100
100
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
8
N 5
♦
♠Q
9
-100
-100
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
9
Ø 2♣
♦
4
1
700
700
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
10
V 4♠
♦
9
10
-620
-620
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
11
NS
Lis Winther Funch - Anne Petersen
V 6UT
♠K
11
50
50
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
26,0
65,0
12
V 4♣
♠A
10
-130
-130
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
13
Ø 3UT
♠2
8
100
100
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
14
S 1UT
♠7
7
90
90
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
15
N 3UT
♥
3
10
630
630
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
16
ØV
Lisbeth Jepsen Nielsen - Berit Dundal
Ø 4♠
♣3
10
-620
-620
7,0
1,0
1,0
87,5
12,5
20,0
50,0
17
N 3UT
♠K
8
-50
-50
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
18
N 2
♦
♥
K
9
110
110
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
19
S 3♠
♥
9
8
-50
-50
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
20
V 3UT
♥
5
9
-600
-600
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
21
NS
Senna Madsen - Lotte Glensvig
S 3UT
♥
5
12
690
690
6,5
6,5
1,5
81,3
18,8
24,5
61,3
22
V 3♠
♦
2
7
200
200
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
23
N 4♠
♣8
13
710
710
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
24
V 4♠
♦
A
11
-450
-450
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
25
N 4
♥
♠4
8
-100
-100
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
26
NS
Birthe Jensen - Ninna Madsen
V 4
♥
♦
2
12
-680
-680
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
19,0
47,5
27
Ø 2
♥
♠5
9
-140
-140
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
28
S 4♠
♣8
12
680
680
7,0
7,0
1,0
87,5
12,5
29
Ø 3
♥
♦
A
10
-170
-170
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
30
S 1UT
♠A
7
90
90
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
31
NS
Jette Larsen - Elna Jensen
N 1
♦
♠7
10
130
130
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
16,0
40,0
32
Ø 3UT
♥
4
13
-720
-720
1,0
1,0
7,0
12,5
87,5
33
V 2♠
♦
Q
9
-140
-140
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
34
Ø 2UT
♠T
3
250
250
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
35
V 4♠
♥
T
11
-650
-650
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
36
ØV
Kit Koefoed - Merete Schøller
V 2♠
♣T
8
-110
-110
2,8
5,3
5,3
34,4
65,6
21,3
53,1
37
V 2UT
♣2
8
-120
-120
7,8
0,3
0,3
96,9
3,1
38
Ø 4♠
♦
9
13
-710
-710
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
39
V 4♠
♦
A
11
-650
-650
0,3
7,8
7,8
3,1
96,9
40
S 4♠
♦
A
11
450
450
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
41
ØV
Inge Andersen - Birgit Munch Wissum
N 4♠
♦
T
10
420
420
7,0
1,0
1,0
87,5
12,5
17,0
42,5
42
S 4♠
♦
A
10
620
620
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
43
N 4
♥
♦
A
11
450
450
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
44
V 5
♥
♠J
8
150
150
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
45
Ø 3UT
♥
K
11
-660
-660
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0