+
Turnering #36
Distriktsmesterskab 2022, A Række
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Birgitte Holm (Rødovre Bridgeklub) - Jan Jørgensen (Rødovre Bridgeklub)
Distriktsmesterskab 2022, A Række
Parturnering
Dato: 09-04-2022
Tid: kl. 12:00 - kl. 16:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
21
NS
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
N 3UT
♠T
11
660
660
3,0
3,0
11,0
21,4
78,6
6,0
21,4
22
S 2UT
♦
K
7
-50
-50
3,0
3,0
11,0
21,4
78,6
27
ØV
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
N 4
♦
♥
A
9
-50
-50
1,0
13,0
13,0
7,1
92,9
17,0
60,7
28
V 3
♦
♠7
9
-110
-110
10,0
4,0
4,0
71,4
28,6
5
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
Ø 7♠
♥
Q
13
-1510
-1510
0,0
14,0
14,0
0,0
100,0
21,0
75,0
6
V 3UT
♣5
9
-600
-600
7,0
7,0
7,0
50,0
50,0
19
ØV
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
N 2♠
♠2
8
110
110
4,0
10,0
10,0
28,6
71,4
14,0
50,0
20
Ø 4
♥
♠6
11
-650
-650
10,0
4,0
4,0
71,4
28,6
3
NS
Jane Nielsen - Leif J. Madsen
V 5
♦
♠Q
10
100
100
5,0
5,0
9,0
35,7
64,3
8,0
28,6
4
V 3♣
♥
J
8
100
100
3,0
3,0
11,0
21,4
78,6
9
NS
Ella Rosthøj - Christian Lahrmann
S 4
♥
♣A
11
450
450
8,0
8,0
6,0
57,1
42,9
12,0
42,9
10
S 3UT
♠3
8
-100
-100
4,0
4,0
10,0
28,6
71,4
15
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
S 3UT
♥
K
10
630
630
11,0
3,0
3,0
78,6
21,4
9,0
32,1
16
N 4
♥
♥
T
11
450
450
8,0
6,0
6,0
57,1
42,9
11
NS
Lillian Malling Larsen - Einar Ellingsgaard
S 4
♥
♥
4
10
420
420
8,0
8,0
6,0
57,1
42,9
22,0
78,6
12
V 3
♦
♣K
7
100
100
14,0
14,0
0,0
100,0
0,0
13
ØV
Anne Karlsson - Per Ringmacher
Ø 3UT
♥
6
10
-630
-630
7,0
7,0
7,0
50,0
50,0
19,0
67,9
14
V 2♠
♦
A
8
-110
-110
2,0
12,0
12,0
14,3
85,7
1
NS
Trine Dahl - Flemming Dahl
N 4♠
♣J
10
420
420
13,0
13,0
1,0
92,9
7,1
15,0
53,6
2
S 3UT
♠5
8
-100
-100
2,0
2,0
12,0
14,3
85,7
29
ØV
Vivi Kobylecki - Steen Højlund
V 3♣
♠T
8
100
100
4,0
10,0
10,0
28,6
71,4
17,0
60,7
30
Ø 6♠
♦
7
12
-980
-980
7,0
7,0
7,0
50,0
50,0
25
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
Ø 4
♦
♠Q
10
-130
-130
1,0
1,0
13,0
7,1
92,9
14,0
50,0
26
Ø 1UT
♠7
10
-180
-180
13,0
13,0
1,0
92,9
7,1
23
ØV
Helle Krogh - Peter Jacobsen
Ø 4♠
♥
A
10
-620
-620
5,0
9,0
9,0
35,7
64,3
17,0
60,7
24
V 5♣
♠A
12
-420
-420
6,0
8,0
8,0
42,9
57,1
17
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
S 2♠
♠J
10
170
170
13,0
1,0
1,0
92,9
7,1
6,0
21,4
18
N 3UT
♣2
12
690
690
9,0
5,0
5,0
64,3
35,7
7
NS
Conny Møller - Bo Ulrik Munch
N 4♠
♥
J
10
620
620
7,0
7,0
7,0
50,0
50,0
14,0
50,0
8
N 3UT
♣8
10
430
430
7,0
7,0
7,0
50,0
50,0