+
Turnering #28
Distriktets Handicap 2022, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Birgit Munch Wissum (Østsjællands Bridgeklub) - Anette Jensen (Østsjællands Bridgeklub)
Distriktets Handicap 2022, A-rækken
Parturnering
Dato: 22-01-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
7
ØV
Vibeke Sørensen - Jørgen Hansen
V 4♠
♥
7
11
-650
-650
2,0
8,0
8,0
20,0
80,0
14,0
46,7
8
Ø 3UT
♥
4
13
-520
-520
4,0
6,0
6,0
40,0
60,0
9
N 4
♥
♦
A
10
420
420
10,0
0,0
0,0
100,0
0,0
28
NS
Helle Holmboe - Ivan Nielsen
N 4
♥
♣A
9
-100
-100
2,0
2,0
8,0
20,0
80,0
12,0
40,0
29
N 3UT
♦
Q
9
600
600
6,0
6,0
4,0
60,0
40,0
30
S 2♣
♠J
7
-50
-50
4,0
4,0
6,0
40,0
60,0
25
ØV
Ingelise Michael - Ane Marie Elsted
Ø 5♣
♦
Q
9
200
200
10,0
0,0
0,0
100,0
0,0
13,0
43,3
26
N 2
♦
♥
8
6
-200
-200
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
27
Ø 4
♥
♠K
8
100
100
7,0
3,0
3,0
70,0
30,0
1
ØV
Anette Gundertofte - Klaus Gundertofte
Ø 3♠
♥
K
10
-170
-170
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
14,0
46,7
2
Ø 1
♥
♣K
6
50
50
1,0
9,0
9,0
10,0
90,0
3
V 2♠
♥
5
6
200
200
10,0
0,0
0,0
100,0
0,0
10
ØV
Eva Jensen - Anne Karlsson
S 2
♦
♥
T
9
110
110
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
21,0
70,0
11
N 3
♦
♠9
12
170
170
4,0
6,0
6,0
40,0
60,0
12
V 5♣ D
♦
A
12
-650
-650
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
22
NS
Birthe Jensen - Ninna Madsen
N 3♠
♥
A
9
140
140
4,0
4,0
6,0
40,0
60,0
13,0
43,3
23
N 4
♥
♣5
11
650
650
7,0
7,0
3,0
70,0
30,0
24
V 3♣
♥
K
10
-130
-130
2,0
2,0
8,0
20,0
80,0
4
NS
Palle Skovmand - Allan Behrent
N 3UT
♥
A
12
690
690
9,0
9,0
1,0
90,0
10,0
25,0
83,3
5
N 4
♥
♠Q
10
620
620
10,0
10,0
0,0
100,0
0,0
6
Ø 4
♥
♠8
12
-680
-680
6,0
6,0
4,0
60,0
40,0
19
NS
Inger Houengaard - Jørgen Houengaard
N 3UT
♦
4
9
400
400
9,0
9,0
1,0
90,0
10,0
22,0
73,3
20
N 2UT
♠A
10
180
180
10,0
10,0
0,0
100,0
0,0
21
S 4
♥
♣A
10
620
620
3,0
3,0
7,0
30,0
70,0
13
ØV
Marianne Rodh - Finn Pedersen
Ø 1♠
♥
A
8
-110
-110
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
11,0
36,7
14
S 3UT
♦
T
9
400
400
10,0
0,0
0,0
100,0
0,0
15
V 3UT
♥
3
9
-400
-400
4,0
6,0
6,0
40,0
60,0
16
NS
Bente Schultz - Kitty Andersen
N 1UT
♠A
6
-50
-50
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
14,0
46,7
17
V 2♠
♦
Q
9
-140
-140
6,0
6,0
4,0
60,0
40,0
18
V 2
♥
♦
J
8
-110
-110
3,0
3,0
7,0
30,0
70,0
31
ØV
Per Ringmacher - Flemming Andersen
Ø 4
♥
♣J
12
-480
-480
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
25,0
83,3
32
S 2
♥
♠A
9
140
140
4,0
6,0
6,0
40,0
60,0
33
S 3UT
♥
9
8
-50
-50
1,0
9,0
9,0
10,0
90,0