+
Turnering #9
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Hanne Tolstrup (Viborg Ny Bridgeklub) - Jess Christensen (Viborg Ny Bridgeklub)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ellen Jepsen - Erik Jepsen
S 1UT
♠J
8
120
120
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
4,0
58,3
2
Ø 3♠
♦
Q
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
N 2UT
♥
J
5
-150
-150
-8,0
8,0
8,0
0,0
100,0
4
NS
Annette Brummerstedt - Bente Roed Jensen
S 1UT
♠T
9
150
150
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0
11,0
72,9
5
Ø 3UT
♣3
12
-490
-490
-2,0
-2,0
2,0
37,5
62,5
6
N 2
♥
♠K
7
-50
-50
5,0
5,0
-5,0
81,3
18,8
7
ØV
Jens Petersen - Vibeke Hastrup
V 1
♦
♥
Q
8
-90
-90
-5,0
5,0
5,0
18,8
81,3
-2,0
45,8
8
N 4
♥
♣A
11
450
450
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
9
N 2
♥
♠A
7
-50
-50
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
10
NS
Sanne Busk - Alejandra Mørk
N 3UT
♥
9
8
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
3,4
57,0
11
N 4UT
♥
J
10
430
430
3,4
3,4
-3,4
71,1
28,9
12
Ø 3
♥
♣A
7
100
100
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
13
ØV
Birgitte Krogsgaard - Henning Jørgensen
N 2
♥
♦
A
6
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
18,8
81,3
11,0
72,9
14
Ø 2UT
♠J
9
-150
-150
-3,0
3,0
3,0
31,3
68,8
15
N 2
♦
♣8
9
110
110
-3,0
3,0
3,0
31,3
68,8
16
ØV
Karina Grube - Daniel von Mehren-Marx
V 2
♥
♠2
9
-140
-140
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
-2,0
45,8
17
N 3UT
♥
K
9
400
400
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
18
N 3♠
♥
A
10
170
170
-8,0
8,0
8,0
0,0
100,0
19
ØV
Axella Christensen - Mette Marie Hansen
N 3♠
♥
A
11
200
200
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
7,0
64,6
20
Ø 2♠
♣2
7
100
100
1,0
-1,0
-1,0
56,3
43,8
21
N 5♣
♦
7
10
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
22
NS
Arne Skov - Sonny Buhl
Ø 2
♦
♣A
7
100
100
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
1,0
52,1
23
N 1
♥
♠7
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
87,5
12,5
24
N 1UT
♦
7
8
120
120
3,0
3,0
-3,0
68,8
31,3
25
NS
Kim Meyer - Henning Bay
N 2
♥
♦
T
10
170
170
-3,0
-3,0
3,0
31,3
68,8
-5,0
39,6
26
Ø 3♣
♠A
8
100
100
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
27
V 5
♥
♣K
10
50
50
2,0
2,0
-2,0
62,5
37,5
28
ØV
Mia Mydtskov - Betina Bertramsen
S 1UT
♦
6
9
150
150
-5,0
5,0
5,0
18,8
81,3
7,0
64,6
29
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
30
S 2♣
♥
A
9
110
110
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
31
ØV
Gisli Gudjonsson - Per Nissen
V 2
♥
♣A
10
-170
-170
-6,0
6,0
6,0
12,5
87,5
0,6
51,3
32
M+
M+
1,6
1,6
1,6
60,0
60,0
33
S 3UT
♣7
13
520
520
7,0
-7,0
-7,0
93,8
6,3
34
NS
Michael Hoffmann - Ole Johansen
Ø 1
♦
♣A
8
-90
-90
-5,0
-5,0
5,0
18,8
81,3
0,0
50,0
35
N 3
♥
♦
8
7
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
31,3
68,8
36
V 3UT
♠3
7
200
200
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0