+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Inger Krog (Enigheden, Sønderborg) - Christian P. Koch (Enigheden, Sønderborg)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Dorte Cilleborg - Morten Bilde (S)
V 1UT
♠Q
6
50
50
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
-47,0
30,1
2
V 2UT
♥
A
10
-180
-180
-31,0
-31,0
31,0
23,7
76,3
3
NS
Lotte Skaanning - Andreas Marquardsen
V 3UT
♠4
13
-720
-720
-33,0
-33,0
33,0
22,0
78,0
-74,0
18,6
4
V 1UT
♦
5
8
-120
-120
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
5
NS
Inger Trosbjerg - Niels Thomsen
V 4♠
♦
5
10
-420
-420
-22,0
-22,0
22,0
31,4
68,6
-19,0
42,0
6
S 3UT
♥
J
12
490
490
3,0
3,0
-3,0
52,5
47,5
7
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
S 5♠
♣6
11
650
650
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
-33,0
36,0
8
N 4♠
♦
8
8
-100
-100
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
9
NS
Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak
Ø 3UT
♠K
8
100
100
42,7
42,7
-42,7
86,2
13,8
66,7
78,3
10
Ø 3
♥
♣2
7
200
200
24,0
24,0
-24,0
70,3
29,7
11
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
Ø 3UT
♦
2
8
50
50
28,0
28,0
-28,0
73,7
26,3
-20,0
41,5
12
Ø 2UT
♦
4
9
-150
-150
-48,0
-48,0
48,0
9,3
90,7
13
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen
N 4
♥
♠A
9
-100
-100
21,0
21,0
-21,0
67,8
32,2
37,0
65,7
14
S 3
♥
♠A
8
-50
-50
16,0
16,0
-16,0
63,6
36,4
15
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
N 4♣
♥
3
7
-300
-300
-49,0
-49,0
49,0
8,5
91,5
-78,0
16,9
16
Ø 4♠
♦
A
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
25,4
74,6
17
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
14,0
55,9
18
S 4♠
♣J
10
620
620
30,0
30,0
-30,0
75,4
24,6
19
NS
Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen
N 2♣
♣8
9
110
110
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-80,0
16,1
20
S 4
♥
♣A
8
-200
-200
-53,0
-53,0
53,0
5,1
94,9
21
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
N 4♠
♣Q
10
620
620
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
27,0
61,4
22
Ø 6UT
♥
J
12
-1440
-1440
-12,0
-12,0
12,0
39,8
60,2
23
NS
Birthe Holm - Jan Holm
Ø 3♠
♥
A
9
-140
-140
-34,0
-34,0
34,0
21,2
78,8
-38,0
33,9
24
Ø 2♠
♣K
11
-200
-200
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
25
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 2
♦
♥
A
8
-90
-90
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
-29,0
37,7
26
V 2
♥
♦
Q
9
-140
-140
-25,0
-25,0
25,0
28,8
71,2
27
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 3UT
♠4
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
1,0
50,4
28
S 5♣
♠J
9
-200
-200
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
29
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
S 2♠
♦
A
6
-200
-200
-48,0
-48,0
48,0
9,3
90,7
-9,0
46,2
30
Ø 3♣
♥
Q
8
50
50
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0