+
Turnering #66
Bronze 11 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 23: Ejnar Hobolth (Bridgeklubben Nord) - Jytta Mølgaard Højsleth (Bridgeklubben Nord)
Bronze 11 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Freddy Madsen - Maria Fog Hansen
N 1UT
♣4
8
120
120
12,0
12,0
-12,0
83,3
16,7
3,0
54,2
2
Ø 3
♥
♦
K
7
100
100
-9,0
-9,0
9,0
25,0
75,0
3
ØV
Judith Løhde - Solveig Sørensen
N 2♠
♦
K
8
110
110
12,0
-12,0
-12,0
83,3
16,7
-21,0
20,8
4
V 2♣
♥
8
7
100
100
9,0
-9,0
-9,0
75,0
25,0
5
ØV
Margit Jørgensen - Jann Neergaard
N 3UT
♥
3
9
600
600
8,0
-8,0
-8,0
72,2
27,8
-18,0
25,0
6
S 3
♦
♣A
8
-50
-50
10,0
-10,0
-10,0
77,8
22,2
7
NS
Anette Jensen - Nina Grooss
N 4♠
♥
3
11
650
650
-8,0
-8,0
8,0
27,8
72,2
-2,0
47,2
8
S 4♠
♦
4
10
420
420
6,0
6,0
-6,0
66,7
33,3
9
ØV
Aase Nielsen - Tove Nilsson
S 1
♦
♥
8
7
70
70
-6,0
6,0
6,0
33,3
66,7
9,0
62,5
10
S 3UT
♣6
10
630
630
-3,0
3,0
3,0
41,7
58,3
11
NS
Edith Olesen - Erik Olesen
N 4♠
♥
Q
9
-50
-50
-13,0
-13,0
13,0
13,9
86,1
-13,0
31,9
12
Ø 3UT
♥
4
10
-430
-430
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
13
ØV
Peter Basse - Anne Mette Mungsfeldt
Ø 3UT
♠Q
6
300
300
18,0
-18,0
-18,0
100,0
0,0
-35,0
1,4
14
N 2UT
♥
4
9
150
150
17,0
-17,0
-17,0
97,2
2,8
15
ØV
Lone Schou Petersen - Anna Holm
N 2♠
♦
Q
9
140
140
-2,0
2,0
2,0
44,4
55,6
-14,0
30,6
16
Ø 4
♥
♠A
8
200
200
16,0
-16,0
-16,0
94,4
5,6
17
NS
Niels Jørgen Pihlkjær - Nina Hvidberg
S 3♠
♦
A
13
260
260
-14,0
-14,0
14,0
11,1
88,9
-28,0
11,1
18
N 3UT
♣A
10
630
630
-14,0
-14,0
14,0
11,1
88,9
19
ØV
Else Marie Schjønning Thrane - Inger Jønch
N 3UT
♠3
7
-100
-100
-13,0
13,0
13,0
13,9
86,1
24,0
83,3
20
Ø 4
♥
♠J
11
-650
-650
-11,0
11,0
11,0
19,4
80,6
21
NS
Alice Gøttsche - Lene Øgaard
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-110
-5,0
-5,0
5,0
36,1
63,9
-3,0
45,8
22
Ø 4♠
♣3
12
-680
-680
2,0
2,0
-2,0
55,6
44,4
23
ØV
John Overgaard - Myrna Overgaard
S 5♣
♦
T
9
-200
-200
-14,0
14,0
14,0
11,1
88,9
22,0
80,6
24
S 3
♦
♥
T
11
150
150
-8,0
8,0
8,0
27,8
72,2
25
NS
Anne Ulrich - Else Rønde Hansen
S 3♠
♥
Q
7
-100
-100
-14,0
-14,0
14,0
11,1
88,9
-30,0
8,3
26
N 4♠
♦
5
8
-200
-200
-16,0
-16,0
16,0
5,6
94,4
27
NS
Ellen Rasmussen - Birgit Munch Wissum
S 5♠ D
♦
A
12
750
750
15,0
15,0
-15,0
91,7
8,3
3,0
54,2
28
V 4♠
♥
K
7
150
150
-12,0
-12,0
12,0
16,7
83,3
29
ØV
Bente Andersen - Maja Lorenz
V 4
♥
♠T
10
-620
-620
-6,0
6,0
6,0
33,3
66,7
-8,0
38,9
30
V 2UT
♥
Q
7
50
50
14,0
-14,0
-14,0
88,9
11,1