+
Turnering #59
Børsen - Bronze 4 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 16: Vivi Kobylecki (Ballerup Bridge Club) - Hella Rahbek (Rødovre Bridgeklub)
Børsen - Bronze 4 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
5
NS
Jytte Rasmussen - Dorte Præst
N 3UT
♥
4
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
7,0
67,5
6
V 3♠
♦
4
7
200
200
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
1
ØV
Hanne Junker - Ruth Andersen
S 2♠
♥
A
8
110
110
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
-7,0
32,5
2
S 3
♥
♦
K
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
3
ØV
Jette Bjørnholdt - Bodil Meyer
Ø 3
♥
♣2
12
-230
-230
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
-4,0
40,0
4
Ø 2
♦
♥
4
10
-130
-130
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
11
NS
Jytte Schnell - Jytte Høegh Rasmussen
S 3UT
♠2
11
460
460
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
16,0
90,0
12
Ø 3UT
♣7
10
-430
-430
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
7
ØV
Carlos Ragone - Uffe Jeppesen
N 6♣
♥
A
10
-200
-200
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
11,0
77,5
8
S 4♠
♥
7
9
-50
-50
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
9
NS
Lilly Jeppesen - Christian Jeppesen
V 4♠
♠4
11
-650
-650
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
7,0
67,5
10
S 4♠
♣2
11
650
650
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
17
ØV
Kia Kjær - Eva Hansen
N 2
♥
♠5
8
110
110
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
8,0
70,0
18
Ø 2
♥
♦
5
8
-110
-110
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
13
ØV
Karin Karlsson - Ejgil Andersen
Ø 1UT
♦
6
9
-150
-150
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
0,0
50,0
14
Ø 4
♥
♦
9
9
50
50
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
15
ØV
Freja Altenburg - Frederikke Altenburg
S 3UT
♣6
10
630
630
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
-15,0
12,5
16
S 3♣
♠9
9
110
110
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
23
NS
Gitte Graver - Helle Broch
N 4♠
♣6
9
-100
-100
-10,0
-10,0
10,0
0,0
100,0
-10,0
25,0
24
Ø 3
♥
♣Q
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
ØV
Inger Lantz Nielsen - Lene Skamris
N 4♠
♣A
11
450
450
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
6,0
65,0
20
V 4♠
♦
Q
11
-650
-650
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
21
ØV
Flemming Byrgesen - Marianne Byrgesen
Ø 3UT
♠T
12
-490
-490
-9,0
9,0
9,0
5,0
95,0
1,0
52,5
22
Ø 4♠
♦
4
10
-620
-620
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
29
NS
Anita Skøtt - Birgitte Dieckmann
S 4
♥
♠2
9
-100
-100
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
1,0
52,5
30
N 2♠
♥
9
7
-50
-50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25
ØV
Alice Gøttsche - Lotte Dybbro (S)
Ø 4
♦
♥
6
9
100
100
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
-4,0
40,0
26
V 2♠
♥
3
9
-140
-140
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
27
NS
Palle Hallengren Jacobsen - Jesper Gottlieb
V 2♣
♥
T
9
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
8,0
70,0
28
N 3UT
♥
K
10
630
630
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0