+
Turnering #52
Bronze 17 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 16: Lars Thomsen (Universitetets Bridgeklub) - Søren Andersen (Universitetets Bridgeklub)
Bronze 17 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Andreas Skalborg - Mark Jensen
Ø 3
♦
♥
Q
9
-110
-110
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
5,0
67,9
2
V 3UT
♠7
8
50
50
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
3
NS
Kate Plougmann - Lis B. Jensen
N 3♣
♦
2
11
150
150
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
0,0
50,0
4
V 4♠
♣K
11
-650
-650
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
5
NS
Ellen Rasmussen - Annie Bech
Ø 4♠
♣Q
9
50
50
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
2,0
57,1
6
V 2UT
♦
7
7
100
100
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
7
NS
Lise Lotte Nielsen - Karen Rasmussen
V 5
♦
♥
T
10
100
100
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
5,0
67,9
8
Ø 3
♥
♠A
8
50
50
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
9
NS
Gerda Arildsen - Irene Jensen
Ø 3UT
♠3
11
-660
-660
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
-1,0
46,4
10
V 3UT
♥
6
6
300
300
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
11
NS
Birte Kjeldsen - Louise Pedersen
N 3
♦
♠K
9
110
110
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
0,0
50,0
12
Ø 3♣
♥
3
9
-110
-110
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
13
NS
Cathrine Underbjerg - Jens-Søren Kjær Andersen
N 3♣
♠9
9
110
110
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
4,0
64,3
14
V 4♠
♦
Q
8
100
100
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
15
NS
Bente Andersen - Maria Fog Hansen
Ø 4♠
♦
7
9
50
50
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
-2,0
42,9
16
V 3♠
♥
Q
10
-170
-170
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
17
NS
Samuel Schack - Thomas Schack
Ø 2♠
♣K
10
-170
-170
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
-6,0
28,6
18
V 2♠
♦
J
8
-110
-110
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
19
NS
Bent Andersen - Knud Sørensen
Ø 4♠
♥
9
10
-620
-620
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
1,0
53,6
20
S 3UT
♥
5
11
660
660
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
21
NS
Peter Basse - Anne Mette Mungsfeldt
V 3♠
♦
T
12
-230
-230
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
0,0
50,0
22
Ø 4♠
♣A
9
100
100
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
23
NS
Johannes Nord Jørgensen - Rune Vinther Jensen
N 2
♦
♥
T
11
150
150
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
-6,0
28,6
24
S 3
♥
♦
7
11
200
200
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
25
NS
Maja Palmø - Erik Steen Hansen
S 2♠
♥
T
8
110
110
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
2,6
59,2
26
N 4
♦
♥
A
11
150
150
4,6
4,6
-4,6
82,7
17,4
27
NS
Anne-Lise Skjoldemose - Ole Højgaard Jochumsen
N 3UT
♠7
9
400
400
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
-4,0
35,7
28
S 2UT
♥
6
9
150
150
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
29
NS
Ulla Rasmussen - Hans Bæk
V 4
♥
♣8
10
-620
-620
-4,0
-4,0
4,0
21,4
78,6
-9,0
17,9
30
V 5♣
♥
A
12
-420
-420
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7