+
Turnering #39
Børsen Bronze 4 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Vera Bukhave (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub) - Inge Lise Schou (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
Børsen Bronze 4 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Birgitte Bendix - Tove Pedersen
S 4♠
♦
A
8
-100
-100
-18,0
-18,0
18,0
2,6
97,4
-2,0
47,4
2
V 3UT
♥
6
6
150
150
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
3
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
Ø 4
♥
♠T
11
-650
-650
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
9,0
61,8
4
S 2
♥
♦
4
7
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
47,4
52,6
5
NS
Peter Eriksen - Jan Vogelius
N 3UT
♥
4
9
600
600
15,0
15,0
-15,0
89,5
10,5
-2,0
47,4
6
N 4
♦
♠7
6
-200
-200
-17,0
-17,0
17,0
5,3
94,7
7
NS
Grethe Andersen - Kurt Holmbye
S 3UT
♠4
11
660
660
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
6,0
57,9
8
S 4♠
♥
7
9
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
47,4
52,6
9
ØV
Lene Thiesen - Bent Sørensen
V 2♠
♦
A
11
-200
-200
17,0
-17,0
-17,0
94,7
5,3
-16,0
28,9
10
S 4♠
♦
A
10
620
620
-1,0
1,0
1,0
47,4
52,6
11
ØV
Johnna Lehmann - Lilly Thomsen
S 3UT
♦
2
9
400
400
9,0
-9,0
-9,0
73,7
26,3
-23,0
19,7
12
V 6♠
♦
A
11
50
50
14,0
-14,0
-14,0
86,8
13,2
13
ØV
Birgitte Dyrekilde - Sinus Reuss
V 2
♦
♠3
8
-90
-90
3,0
-3,0
-3,0
57,9
42,1
-4,0
44,7
14
S 4♠
♥
9
9
-50
-50
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
15
NS
Maja Palmø - Lise Gram
S 3UT
♣6
7
-200
-200
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-26,0
15,8
16
V 2♠
♣T
9
-140
-140
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
17
NS
Tina Jensen - Pia Falberg
N 2
♥
♦
8
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
63,2
18
Ø 3
♥
♦
T
8
50
50
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
19
NS
Thorvald Rasmussen - Kirsten Rasmussen
N 5♠
♣A
11
450
450
-1,0
-1,0
1,0
47,4
52,6
4,0
55,3
20
N 3
♥
♠4
8
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
21
NS
Ingelise Andreasen - Jens Peder Jensen
Ø 3UT
♠3
12
-490
-490
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-9,0
38,2
22
Ø 4♠
♥
J
11
-650
-650
6,0
6,0
-6,0
65,8
34,2
23
NS
Finn Sinding - Ida Toghøj
N 4♠
♠7
11
650
650
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
3,0
53,9
24
V 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
25
NS
Merete Kofoed Petersen - Lill Zeeberg (S)
S 2♠
♦
K
8
110
110
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
2,0
52,6
26
V 3UT
♥
5
10
-630
-630
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
27
ØV
Thomas Gustafsson - Christina Klemmensen
V 2
♦
♥
T
9
-110
-110
-5,0
5,0
5,0
36,8
63,2
10,0
63,2
28
S 3♠
♦
T
10
170
170
-5,0
5,0
5,0
36,8
63,2
29
NS
Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen
S 4
♥
♠2
10
620
620
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
1,0
51,3
30
N 2
♥
♦
A
6
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5