+
Turnering #38
Bronze 3 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 21: Ditte Ødegaard (Tåsinge Bridgeklub) - Inger Mønster (Svendborg Bridgecenterclub)
Bronze 3 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
V 4
♦
♣8
10
-130
-130
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
-1,0
47,2
2
S 4
♥
♣8
10
620
620
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
3
ØV
Randi Hansen - Aase Madsen
S 2UT
♣8
9
150
150
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
-6,0
33,3
4
Ø 3♠
♦
K
10
-170
-170
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
5
NS
Ruth Nørgaard - Annette Nielsen
S 4♠ D
♥
5
8
-500
-500
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
-16,0
5,6
6
N 4♠
♣8
9
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
7
NS
Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen
N 3
♥
♦
Q
10
170
170
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
2,0
55,6
8
Ø 3UT
♦
A
10
-430
-430
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
9
ØV
Anette Carlsen - Birgit Knudsen
Ø 3UT
♥
T
7
200
200
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
-5,0
36,1
10
Ø 4♠
♦
9
11
-650
-650
-4,0
4,0
4,0
27,8
72,2
11
NS
Hanne Bjarnarson - Birgitte Boesen
Ø 5♣
♥
A
11
-400
-400
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
-10,0
22,2
12
S 3UT
♣Q
6
-300
-300
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
13
ØV
Ellen Rasmussen - Merete Schøller
S 4UT
♥
A
6
-400
-400
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
17,0
97,2
14
Ø 3
♥
♠2
9
-140
-140
-8,0
8,0
8,0
5,6
94,4
15
NS
Niels-André Benn - Helle Brinkmann
V 4♠
♥
9
11
-450
-450
2,0
2,0
-2,0
61,1
38,9
7,0
69,4
16
Ø 3
♥
♠6
7
200
200
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
17
NS
Gunna Steffensen - Bente Øxseth
S 3UT
♦
4
8
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
2,0
55,6
18
S 4♠
♦
T
12
680
680
9,0
9,0
-9,0
100,0
0,0
19
NS
(Oversidder)
M+*
M*
1,8
1,8
0,0
60,0
50,0
3,6
60,0
20
M+*
M*
1,8
1,8
0,0
60,0
50,0
21
ØV
Flemming Raal - Margit Jørgensen
S 2♠
♥
J
6
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
14,0
88,9
22
S 3UT
♠9
8
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
23
NS
Jens Priess - Inga Maj Askfelt
S 4♠
♥
4
10
620
620
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
1,0
52,8
24
N 4
♥
♦
2
12
480
480
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
25
ØV
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Ø 3UT
♦
6
7
200
200
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
-12,0
16,7
26
Ø 4♠
♣T
9
100
100
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
27
NS
Lone Kjærsgård Svendsen - Ole Lander Svendsen
Ø 4
♥
♠4
13
-510
-510
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
-7,0
30,6
28
S 4
♥
♣A
8
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
29
ØV
Hans Jørgen Kolding - Annegrete Bach Kolding
N 2♠
♣T
7
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
10,0
77,8
30
N 3UT
♣8
7
-100
-100
-8,0
8,0
8,0
5,6
94,4