+
Turnering #38
Bronze 3 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Gunna Steffensen (Jyderup Bridgeklub) - Bente Øxseth (Kalundborg Bridgeklub)
Bronze 3 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jens Priess - Inga Maj Askfelt
Ø 6♠
♣K
11
50
50
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
12,0
83,3
2
N 4
♥
♣4
11
650
650
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
3
ØV
Lone Kjærsgård Svendsen - Ole Lander Svendsen
S 1UT
♣8
7
90
90
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
11,0
80,6
4
Ø 4♠
♣K
10
-620
-620
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
5
NS
Helle Jacobsen - Lone Rungholm Jensen
Ø 4
♥
♣Q
11
-450
-450
-1,0
-1,0
1,0
44,4
55,6
-8,0
27,8
6
N 4♠
♣8
9
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
7
ØV
Tonni Kjær - Pia Stets
N 4
♥
♦
Q
9
-100
-100
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
0,0
50,0
8
Ø 3UT
♣2
8
50
50
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
9
ØV
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
Ø 3UT
♠8
9
-600
-600
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
5,0
63,9
10
Ø 5♠
♥
9
11
-650
-650
-4,0
4,0
4,0
27,8
72,2
11
NS
Ruth Nørgaard - Annette Nielsen
Ø 5♣
♥
A
12
-420
-420
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
-5,0
36,1
12
N 3♠
♣A
8
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
13
NS
Anette Carlsen - Birgit Knudsen
S 5♠
♥
A
11
650
650
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
5,0
63,9
14
V 4
♥
♦
A
9
50
50
-1,0
-1,0
1,0
44,4
55,6
15
NS
Kirsten Gro Pedersen - Tove Skov-Hansen
V 4♠
♥
9
10
-420
-420
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
12,0
83,3
16
Ø 3UT
♠6
7
200
200
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
17
ØV
Ditte Ødegaard - Inger Mønster
S 3UT
♦
4
8
-50
-50
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
-2,0
44,4
18
S 4♠
♦
T
12
680
680
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
19
ØV
Jens Peder Jensen - Grethe Andersen
S 4♠
♥
K
11
450
450
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
-10,0
22,2
20
N 2♠
♥
9
9
140
140
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
21
ØV
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
V 1UT
♠4
8
-120
-120
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
4,0
61,1
22
S 3UT
♥
J
9
400
400
1,0
-1,0
-1,0
55,6
44,4
23
NS
Hans Jørgen Kolding - Annegrete Bach Kolding
S 4♠
♥
Q
10
620
620
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
10,0
77,8
24
N 6
♥
♠9
12
980
980
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
25
ØV
Knud Flensted-Jensen - Camilla Nørskov Flensted-Jensen
Ø 3UT
♥
2
10
-630
-630
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
16,0
94,4
26
Ø 4♠
♥
A
12
-680
-680
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
27
ØV
Thomas Gustafsson - Christina Klemmensen
Ø 6
♥
♦
3
12
-980
-980
-8,0
8,0
8,0
5,6
94,4
13,0
86,1
28
N 5
♦
♣J
9
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
29
NS
Randi Hansen - Aase Madsen
N 2♠
♥
5
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
-5,0
36,1
30
N 4
♥
♠A
9
-50
-50
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7