+
Turnering #38
Bronze 3 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Thomas Gustafsson (Blakset-Klubberne) - Christina Klemmensen (Rødovre Bridgeklub)
Bronze 3 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jens Peder Jensen - Grethe Andersen
V 6
♦
♣3
12
-920
-920
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
1,0
52,8
2
N 5
♥
♠3
11
650
650
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
3
ØV
Niels Brun Knudsen - Lene Knudsen
S 1UT
♣8
7
90
90
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
-7,0
30,6
4
S 4♣
♠J
10
130
130
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
5
NS
Hanne Bjarnarson - Birgitte Boesen
S 4♠
♥
T
8
-200
-200
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
10,0
77,8
6
S 4♠
♦
K
10
420
420
3,0
3,0
-3,0
66,7
33,3
7
NS
Niels-André Benn - Helle Brinkmann
N 1UT
♣Q
8
120
120
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
-8,0
27,8
8
Ø 3UT
♠2
10
-430
-430
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
9
ØV
(Oversidder)
M*
M+*
0,0
1,8
1,8
50,0
60,0
3,6
60,0
10
M*
M+*
0,0
1,8
1,8
50,0
60,0
11
ØV
Jens Priess - Inga Maj Askfelt
Ø 5♠
♥
A
12
-480
-480
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
3,0
58,3
12
N 3♠
♣A
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
13
ØV
Lone Kjærsgård Svendsen - Ole Lander Svendsen
S 4♠
♥
A
10
620
620
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
-1,0
47,2
14
Ø 4
♥
♦
2
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
15
ØV
Helle Jacobsen - Lone Rungholm Jensen
Ø 3UT
♥
T
12
-490
-490
-6,0
6,0
6,0
16,7
83,3
7,0
69,4
16
N 3♠
♦
Q
7
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
17
ØV
Tonni Kjær - Pia Stets
S 3UT
♦
3
10
430
430
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
-12,0
16,7
18
S 3UT
♦
T
11
660
660
5,0
-5,0
-5,0
77,8
22,2
19
NS
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
N 4♠
♦
2
9
-50
-50
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
-2,0
44,4
20
S 3♠
♥
A
9
140
140
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
21
NS
Ruth Nørgaard - Annette Nielsen
Ø 1UT
♦
4
7
-90
-90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6,0
66,7
22
S 3UT
♦
2
10
430
430
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
23
NS
Anette Carlsen - Birgit Knudsen
S 5♠
♣9
9
-200
-200
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
2,0
55,6
24
N 6
♥
♦
2
13
1010
1010
9,0
9,0
-9,0
100,0
0,0
25
ØV
Ellen Rasmussen - Merete Schøller
Ø 3UT
♠9
10
-630
-630
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
14,0
88,9
26
V 3UT
♣J
11
-660
-660
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
27
NS
Gunna Steffensen - Bente Øxseth
Ø 6
♥
♦
3
12
-980
-980
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
-13,0
13,9
28
N 5
♦
♣J
9
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
29
ØV
Flemming Raal - Margit Jørgensen
S 3♠
♦
A
7
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
5,6
94,4
11,0
80,6
30
N 3UT
♦
4
8
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7