+
Turnering #21
Svendborgsund Bronze 5 Åben, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par B34: Ingelise Samuelsen (Gentofte Bridgeklub) - Peter Johansen (Bridge Søllerød)
Svendborgsund Bronze 5 Åben, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
3
ØV
Inge Beate Austlid - Johan Skattum
S 3
♥
♠4
8
-50
-50
12,0
-12,0
-12,0
70,0
30,0
-5,0
45,8
4
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-7,0
7,0
7,0
38,3
61,7
5
NS
Elly Berthelsen - Tonni Kjær
V 4
♥
♠J
11
-450
-450
-15,0
-15,0
15,0
25,0
75,0
-24,0
30,0
6
V 3
♥
♣Q
8
100
100
-9,0
-9,0
9,0
35,0
65,0
1
ØV
Ruth Nørgaard - Annette Nielsen
Ø 5♣
♠A
13
-440
-440
-5,0
5,0
5,0
41,7
58,3
25,0
70,8
2
Ø 2♠
♣A
8
-110
-110
-20,0
20,0
20,0
16,7
83,3
9
ØV
Svend Pedersen - Niels-André Benn
N 3♠
♣A
8
-50
-50
-15,0
15,0
15,0
25,0
75,0
19,0
65,8
10
N 4♣
♠4
9
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
43,3
56,7
11
ØV
Per Gaunø Jensen - Erik Brok
N 3♠
♣A
8
-50
-50
18,0
-18,0
-18,0
80,0
20,0
-5,0
45,8
12
Ø 5
♦
D
♥
3
9
300
300
-13,0
13,0
13,0
28,3
71,7
7
ØV
Torben Kelså - Villy Christensen
N 4
♥
♣3
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
70,0
30,0
-23,0
30,8
8
S 4♠
♦
K
10
420
420
11,0
-11,0
-11,0
68,3
31,7
15
NS
Søren Rungholm Jensen - Pia Stets
N 6
♥
♣Q
13
1460
1460
-21,0
-21,0
21,0
15,0
85,0
-35,0
20,8
16
N 3♠
♥
J
10
170
170
-14,0
-14,0
14,0
26,7
73,3
17
ØV
Jette Hansen - Elo Hansen
V 3UT
♣2
9
-400
-400
6,0
-6,0
-6,0
60,0
40,0
-28,0
26,7
18
V 2♠
♦
8
11
-200
-200
22,0
-22,0
-22,0
86,7
13,3
13
NS
Carl Johan Stolpe - Ulla Elmelund
Ø 3UT
♥
4
11
-660
-660
-21,0
-21,0
21,0
15,0
85,0
-14,0
38,3
14
Ø 4
♥
♣J
9
50
50
7,0
7,0
-7,0
61,7
38,3
21
ØV
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
N 4♠
♣J
9
-100
-100
-16,0
16,0
16,0
23,3
76,7
32,0
76,7
22
N 2
♥
♦
A
4
-200
-200
-16,0
16,0
16,0
23,3
76,7
23
NS
Kirsten Madsen - Bodil Sørensen
S 2
♥
♦
4
10
170
170
-15,0
-15,0
15,0
25,0
75,0
-29,0
25,8
24
S 3♠
♥
A
8
-50
-50
-14,0
-14,0
14,0
26,7
73,3
19
ØV
Johs. Christensen - Hanne Nygaard
N 4♠
♦
A
9
-50
-50
4,0
-4,0
-4,0
56,7
43,3
12,0
60,0
20
S 2
♦
D
♦
6
6
-500
-500
-16,0
16,0
16,0
23,3
76,7
27
ØV
Nis Rasmussen - Henning Østergård
S 3♠
♥
Q
9
140
140
20,0
-20,0
-20,0
83,3
16,7
1,0
50,8
28
N 3♠
♣A
7
-200
-200
-21,0
21,0
21,0
15,0
85,0
29
NS
Mads Eyde - Jan Pedersen
Ø 3UT
♥
2
9
-600
-600
19,0
19,0
-19,0
81,7
18,3
17,0
64,2
30
V 4
♥
♠5
9
50
50
-2,0
-2,0
2,0
46,7
53,3
25
ØV
Ole Berg Kristensen - Carsten Horst
N 2
♥
♣3
10
170
170
-3,0
3,0
3,0
45,0
55,0
4,0
53,3
26
N 5♠
♦
A
10
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
48,3
51,7