+
Turnering #21
Svendborgsund Bronze 5 Åben, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par A6: Martin Mouritzen (Kerteminde Bridgeklub) - Hans Andersen (Langeskov Bridgeklub)
Svendborgsund Bronze 5 Åben, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
3
NS
Mathias Hahn-Hundsdahl - Alexander Dreisler
S 3♠
♣3
6
-150
-150
-14,0
-14,0
14,0
26,7
73,3
11,0
59,2
4
N 3
♦
♥
Q
9
110
110
25,0
25,0
-25,0
91,7
8,3
5
NS
Espen Østli - Lars Kristian Moen
V 4
♥
♠3
11
-450
-450
-15,0
-15,0
15,0
25,0
75,0
-39,0
17,5
6
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-24,0
-24,0
24,0
10,0
90,0
1
ØV
Mogens Boysen - Marius Lyhne-Knudsen
Ø 3UT
♦
3
12
-490
-490
-13,0
13,0
13,0
28,3
71,7
1,0
50,8
2
Ø 2♠
♥
6
7
50
50
12,0
-12,0
-12,0
70,0
30,0
9
NS
Mona Jensen - Britt Boholt
S 4♠
♥
K
10
420
420
17,0
17,0
-17,0
78,3
21,7
24,0
70,0
10
V 4♠
♣A
9
100
100
7,0
7,0
-7,0
61,7
38,3
11
NS
Morten Hansen - Louise Hansen
Ø 4♣
♥
K
10
-130
-130
-4,0
-4,0
4,0
43,3
56,7
4,0
53,3
12
N 5
♥
♦
A
11
650
650
8,0
8,0
-8,0
63,3
36,7
7
ØV
Bjarke Skovgaard - Gitte Spanggaard (S)
S 1
♦
♣A
11
150
150
-19,0
19,0
19,0
18,3
81,7
40,0
83,3
8
S 4♠
♠T
9
-50
-50
-21,0
21,0
21,0
15,0
85,0
15
ØV
Christina Klemmensen - Jeppe Juhl
N 7UT
♣Q
13
2220
2220
24,0
-24,0
-24,0
90,0
10,0
-31,0
24,2
16
N 4♠
♣7
10
420
420
7,0
-7,0
-7,0
61,7
38,3
17
ØV
Mikael Velschow-Rasmussen - Ture Rademacher
V 3UT
♣8
10
-430
-430
-13,0
13,0
13,0
28,3
71,7
1,0
50,8
18
V 4♠
♦
7
10
-420
-420
12,0
-12,0
-12,0
70,0
30,0
13
NS
Kirsten Dalgaard - Inge Keiser
S 2
♥
D
♦
K
7
-200
-200
6,0
6,0
-6,0
60,0
40,0
-6,0
45,0
14
Ø 3
♥
♠Q
9
-140
-140
-12,0
-12,0
12,0
30,0
70,0
21
ØV
Klas Bellander - Gun Bellander
N 2♠
♣J
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-16,0
36,7
22
Ø 2♠
♣T
7
100
100
16,0
-16,0
-16,0
76,7
23,3
23
ØV
Freddy Madsen - Margit Jørgensen
S 2
♥
♦
J
10
170
170
-15,0
15,0
15,0
25,0
75,0
2,0
51,7
24
S 3♠
♥
A
9
140
140
13,0
-13,0
-13,0
71,7
28,3
19
NS
Ulla Korre Pedersen - Eric Korre Horten
S 3UT
♦
Q
4
-250
-250
-20,0
-20,0
20,0
16,7
83,3
-11,0
40,8
20
V 3
♥
♦
5
10
-170
-170
9,0
9,0
-9,0
65,0
35,0
27
NS
Alan Rasmussen - Marianne Rasmussen
Ø 2
♥
♣A
11
-200
-200
-28,0
-28,0
28,0
3,3
96,7
-32,0
23,3
28
Ø 3♣
♠2
9
-110
-110
-4,0
-4,0
4,0
43,3
56,7
29
NS
Bente Mølmann - Poul Vestervig Poulsen
Ø 4♠
♣8
10
-620
-620
8,0
8,0
-8,0
63,3
36,7
6,0
55,0
30
V 3
♥
♦
2
8
50
50
-2,0
-2,0
2,0
46,7
53,3
25
ØV
Tom Poulsen - Bent Mølmann
V 3♠
♣A
7
200
200
14,0
-14,0
-14,0
73,3
26,7
-13,0
39,2
26
N 5♠
♦
A
10
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
48,3
51,7