+
Turnering #136
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 34: Linda Starup Jensen (Havdrup Bridgeklub) - Per Møgelhøj (Greve Strands Bridgeklub)
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Hans F Jensen - Karsten Skov Petersen
Ø 3♠
♦
J
11
-200
-200
-25,0
-25,0
25,0
12,1
87,9
-48,0
25,8
2
Ø 3UT
♣K
10
-430
-430
-23,0
-23,0
23,0
15,2
84,9
3
S 2UT
♦
J
8
120
120
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 4♣
♦
7
10
130
130
-27,0
27,0
27,0
9,1
90,9
-23,0
38,4
5
S 6
♦
♠Q
12
1370
1370
33,0
-33,0
-33,0
100,0
0,0
6
V 2♠
♦
A
6
200
200
17,0
-17,0
-17,0
75,8
24,2
7
ØV
Jan Petersen - Thomas Nielsen
V 2UT
♠3
9
-150
-150
27,0
-27,0
-27,0
90,9
9,1
-17,0
41,4
8
S 4♠
♠8
6
-200
-200
-29,0
29,0
29,0
6,1
93,9
9
N 4♣
♥
7
10
130
130
19,0
-19,0
-19,0
78,8
21,2
10
NS
Silas Weber Iversen - Daniel Brandgaard
S 2♠
♦
K
12
230
230
-23,0
-23,0
23,0
15,2
84,9
-63,0
18,2
11
S 3
♦
D
♦
K
6
-500
-500
-27,0
-27,0
27,0
9,1
90,9
12
V 3UT
♣3
11
-460
-460
-13,0
-13,0
13,0
30,3
69,7
13
NS
Ingelise Samuelsen - Peter Johansen
N 4♠
♦
3
9
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
19,7
80,3
-26,0
36,9
14
Ø 3
♦
♣Q
11
-150
-150
4,0
4,0
-4,0
56,1
43,9
15
V 4
♥
♠8
12
-480
-480
-10,0
-10,0
10,0
34,9
65,2
16
ØV
Udo Thomsen Petersen - Dirk Willecke
V 3♠
♦
Q
8
100
100
-5,0
5,0
5,0
42,4
57,6
-19,0
40,4
17
V 3♠
♥
5
8
50
50
19,0
-19,0
-19,0
78,8
21,2
18
S 3♠
♦
2
11
200
200
5,0
-5,0
-5,0
57,6
42,4
19
ØV
Søren Koch - Ole Berg Kristensen
S 6
♥
♣J
12
980
980
25,0
-25,0
-25,0
87,9
12,1
-13,0
43,4
20
V 4♠
♦
5
9
100
100
14,0
-14,0
-14,0
71,2
28,8
21
S 4♠
♥
T
10
620
620
-26,0
26,0
26,0
10,6
89,4
22
ØV
Allan Christiansen - Kim P Sørensen
V 3UT
♣3
7
200
200
24,0
-24,0
-24,0
86,4
13,6
-81,0
9,1
23
V 2♣
♦
A
5
300
300
27,0
-27,0
-27,0
90,9
9,1
24
Ø 3UT
♦
6
7
100
100
30,0
-30,0
-30,0
95,5
4,5
25
ØV
Steven Sidelmann Basnov - Torben Kelså
V 3UT
♥
3
12
-690
-690
9,0
-9,0
-9,0
63,6
36,4
-21,0
39,4
26
V 4
♥
♠3
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
S 3UT
♣3
12
490
490
12,0
-12,0
-12,0
68,2
31,8
28
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 3
♦
♠3
12
170
170
10,3
-9,6
-9,6
65,6
35,5
-10,6
44,7
29
N 4
♥
♠3
9
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
42,4
57,6
30
N 4
♥
♥
2
10
420
420
6,0
-6,0
-6,0
59,1
40,9
31
ØV
Mie Bøving - Grete Bundgaard
S 3UT
♠T
9
600
600
11,0
-11,0
-11,0
66,7
33,3
33,0
66,7
32
V 5♣ D
♠9
11
-750
-750
-23,0
23,0
23,0
15,2
84,9
33
N 4
♥
♣4
9
-50
-50
-21,0
21,0
21,0
18,2
81,8
34
ØV
Birthe Agersnap - Erik Agersnap
Ø 3UT
♥
2
10
-430
-430
-11,0
11,0
11,0
33,3
66,7
-7,0
46,5
35
N 2♠
♣K
8
110
110
4,0
-4,0
-4,0
56,1
43,9
36
N 3
♥
♠Q
10
170
170
14,0
-14,0
-14,0
71,2
28,8