+
Turnering #136
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 23: Jes Sundstrøm Brabrand (Aabenraa Bridge Center) - Jørn Jeppesen (Aabenraa Bridge Center)
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 09:30 - kl. 13:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 3
♦
♥
J
10
130
130
13,0
-13,0
-13,0
69,7
30,3
-48,0
25,8
2
Ø 3♣
♥
K
8
50
50
22,0
-22,0
-22,0
83,3
16,7
3
S 2♣ D
♠Q
6
-300
-300
13,0
-13,0
-13,0
69,7
30,3
4
ØV
Jan Petersen - Thomas Nielsen
S 4
♦
D
♣5
9
-200
-200
3,0
-3,0
-3,0
54,6
45,5
-6,0
47,0
5
V 4
♥
♦
K
10
-420
-420
12,0
-12,0
-12,0
68,2
31,8
6
S 4
♥
♠K
10
420
420
-9,0
9,0
9,0
36,4
63,6
7
NS
Silas Weber Iversen - Daniel Brandgaard
S 3♠
♣K
9
140
140
20,0
20,0
-20,0
80,3
19,7
80,0
90,4
8
N 3UT
♣Q
10
430
430
29,0
29,0
-29,0
93,9
6,1
9
V 3♣
♥
J
8
100
100
31,0
31,0
-31,0
97,0
3,0
10
ØV
Ingelise Samuelsen - Peter Johansen
V 4
♥
♦
8
11
-650
-650
-12,0
12,0
12,0
31,8
68,2
37,0
68,7
11
N 1UT
♥
5
7
90
90
-12,0
12,0
12,0
31,8
68,2
12
Ø 4♠
♦
3
10
-420
-420
-13,0
13,0
13,0
30,3
69,7
13
ØV
Udo Thomsen Petersen - Dirk Willecke
N 3♠
♣6
8
-100
-100
11,0
-11,0
-11,0
66,7
33,3
-25,0
37,4
14
Ø 1UT
♦
3
8
-120
-120
-19,0
19,0
19,0
21,2
78,8
15
S 4♠ D
♥
7
10
790
790
33,0
-33,0
-33,0
100,0
0,0
16
NS
Søren Koch - Ole Berg Kristensen
N 3UT
♣T
8
-50
-50
-32,0
-32,0
32,0
1,5
98,5
-34,0
32,8
17
V 7UT
♣2
13
-1520
-1520
-32,0
-32,0
32,0
1,5
98,5
18
N 4
♥
♠J
10
620
620
30,0
30,0
-30,0
95,5
4,5
19
ØV
Allan Christiansen - Kim P Sørensen
V 2
♥
♣7
9
-140
-140
-25,0
25,0
25,0
12,1
87,9
11,0
55,6
20
V 3UT
♠8
10
-630
-630
-12,0
12,0
12,0
31,8
68,2
21
V 3UT
♠4
7
100
100
26,0
-26,0
-26,0
89,4
10,6
22
ØV
Steven Sidelmann Basnov - Torben Kelså
Ø 4
♥
♣7
8
200
200
20,0
-20,0
-20,0
80,3
19,7
-36,0
31,8
23
N 4♣
♠4
11
150
150
-17,0
17,0
17,0
24,2
75,8
24
S 3
♥
D
♥
A
9
530
530
33,0
-33,0
-33,0
100,0
0,0
25
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 2
♥
♦
K
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
54,6
45,5
-23,0
38,4
26
N 3♠
♦
J
9
140
140
24,0
-24,0
-24,0
86,4
13,6
27
N 1♠
♣4
8
110
110
-4,0
4,0
4,0
43,9
56,1
28
ØV
Mie Bøving - Grete Bundgaard
S 3♣
♥
4
6
-300
-300
-32,0
32,0
32,0
1,5
98,5
18,0
59,1
29
V 3UT
♥
8
12
-690
-690
-15,0
15,0
15,0
27,3
72,7
30
V 2UT
♦
K
4
200
200
29,0
-29,0
-29,0
93,9
6,1