+
Turnering #134
DM Åben par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 109: Laila Nielsen (Aabenraa Bridge Center) - Yvonne Sundstrøm Brabrand (Aabenraa Bridge Center)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 12-07-2019
Tid: kl. 18:00 - kl. 22:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Bente Mørch-Lassen - Sven Horsten
N 3UT
♥
6
10
430
430
21,0
-21,0
-21,0
69,1
30,9
-30,2
40,9
2
Ø 3UT
♠2
9
-400
-400
42,0
-42,0
-42,0
88,2
11,8
3
V 2♠
♣T
8
-110
-110
-32,8
32,8
32,8
20,2
79,8
4
ØV
Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding
S 3
♥
♦
5
9
140
140
41,0
-41,0
-41,0
87,3
12,7
-80,0
25,8
5
Ø 1UT
♠3
9
-150
-150
4,0
-4,0
-4,0
53,6
46,4
6
Ø 5♣ D
♥
T
10
200
200
35,0
-35,0
-35,0
81,8
18,2
7
NS
Inger Mortensen - Flemming Bybjerg
Ø 2
♥
♠9
11
-200
-200
29,0
29,0
-29,0
76,4
23,6
-62,0
31,2
8
V 3UT
♣K
11
-460
-460
-46,0
-46,0
46,0
8,2
91,8
9
Ø 2
♦
♠6
7
100
100
-45,0
-45,0
45,0
9,1
90,9
10
NS
Udo Thomsen Petersen - Dirk Willecke
S 3♠
♣3
10
170
170
-30,0
-30,0
30,0
22,7
77,3
-44,0
36,7
11
N 5♠
♦
T
10
-50
-50
-31,0
-31,0
31,0
21,8
78,2
12
S 1UT
♠9
7
90
90
17,0
17,0
-17,0
65,5
34,6
13
NS
Sussie Rasmussen - Niels-André Benn
Ø 3UT
♦
3
12
-690
-690
-28,0
-28,0
28,0
24,6
75,5
-86,0
23,9
14
V 2♣
♦
6
10
-130
-130
-7,0
-7,0
7,0
43,6
56,4
15
Ø 4
♦
D
♣Q
10
-510
-510
-51,0
-51,0
51,0
3,6
96,4
16
NS
Silas Weber Iversen - Daniel Brandgaard
Ø 1UT
♥
5
6
100
100
-52,0
-52,0
52,0
2,7
97,3
-105,0
18,2
17
N 5♠ D
♦
K
10
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
44,6
55,5
18
N 3♣
♥
K
7
-200
-200
-47,0
-47,0
47,0
7,3
92,7
19
NS
Ingelise Samuelsen - Peter Johansen
N 2UT
♠Q
6
-100
-100
-29,5
-29,5
29,5
23,2
76,8
32,6
59,9
20
S 3UT
♥
4
11
660
660
7,1
7,1
-7,1
56,5
43,5
21
V 3
♦
♥
4
12
-170
-170
55,0
55,0
-55,0
100,0
0,0
22
ØV
Torben Jørgensen - Anders Gummesen
S 6UT
♠T
8
-200
-200
-51,9
51,9
51,9
2,8
97,2
46,8
64,2
23
S 3
♥
♣5
10
170
170
6,1
-6,1
-6,1
55,6
44,5
24
V 2
♥
♣4
9
-140
-140
-1,0
1,0
1,0
49,1
50,9
25
NS
Senna Madsen - Lotte Glensvig
V 3UT
♥
5
10
-630
-630
7,1
7,1
-7,1
56,5
43,5
21,4
56,5
26
N 1UT
♣9
8
120
120
7,1
7,1
-7,1
56,5
43,5
27
Ø 3♣
♠6
9
-110
-110
7,1
7,1
-7,1
56,5
43,5
28
NS
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
V 2♠
♥
5
7
50
50
-41,7
-41,7
41,7
12,1
88,0
-88,6
23,2
29
N 6UT
♣8
13
1470
1470
-12,2
-12,2
12,2
38,9
61,1
30
N 2♠
♠4
11
200
200
-34,6
-34,6
34,6
18,5
81,5