+
Turnering #10
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Michael Cholewa (Blakset-Klubberne) - Jacob Cholewa (Blakset-Klubberne)
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Ketty Füchsel - Grethe Beck Madsen
N 2♠
♣6
11
200
200
62,0
62,0
-62,0
142,0
2
N 4♠
♦
J
10
620
620
80,0
80,0
-80,0
3
NS
Jens Priess - Andreas Johansson
V 2UT
♦
Q
10
-180
-180
-35,0
-35,0
35,0
-22,0
4
N 3
♥
♣3
10
170
170
13,0
13,0
-13,0
5
NS
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
S 6UT
♦
Q
6
-600
-600
-189,0
-189,0
189,0
-199,0
6
N 3
♦
♣9
9
110
110
-10,0
-10,0
10,0
7
NS
Lars Marcusson - Kerstin Marcusson
Ø 4
♥
♠2
10
-620
-620
22,0
22,0
-22,0
-72,0
8
Ø 4♠ D
♣Q
10
-590
-590
-94,0
-94,0
94,0
9
ØV
Ingegerd Lundgren - Ulla Riddersstad
Ø 2♠
♥
3
10
-170
-170
-51,0
51,0
51,0
180,0
10
V 3UT
♠5
9
-600
-600
-129,0
129,0
129,0
11
ØV
Vivi Baun Højland - Mette Veel Christensen
Ø 3
♥
♣K
10
-170
-170
-46,0
46,0
46,0
145,0
12
S 2UT
♥
4
4
-400
-400
-99,0
99,0
99,0
13
ØV
John Møller Jepsen - Claus Tegtmeier
Ø 4
♥
♦
K
11
-650
-650
-52,0
52,0
52,0
-33,0
14
N 4♠
♣4
11
450
450
85,0
-85,0
-85,0
15
NS
Bo Højrup - Preben Thaysen
N 4♠
♦
A
11
650
650
35,0
35,0
-35,0
80,0
16
N 4
♥
♣A
10
420
420
45,0
45,0
-45,0
17
NS
Tonni Kjær - Keld Kjær
N 4♠ D
♥
A
7
-500
-500
-111,0
-111,0
111,0
-244,0
18
S 4♠
♣5
9
-100
-100
-133,0
-133,0
133,0
19
NS
Povl Sommer - Michael Rübner-Petersen
Ø 2♠
♥
8
9
-140
-140
-16,0
-16,0
16,0
-184,0
20
Ø 4♠ D
♥
J
10
-790
-790
-168,0
-168,0
168,0
21
NS
(Oversidder)
M+*
M*
28,0
28,0
0,0
56,0
22
M+*
M*
28,0
28,0
0,0
23
ØV
Thomas Svendsen - Mikael Velschow-Rasmussen
S 3UT
♦
8
10
630
630
53,0
-53,0
-53,0
-80,0
24
N 5♠
♦
2
11
450
450
27,0
-27,0
-27,0
25
NS
Setsuko Lichtnecker - Peer Nicolai Bach
S 2♠
♣A
8
110
110
5,0
5,0
-5,0
-15,0
26
V 4
♥
♥
9
12
-680
-680
-20,0
-20,0
20,0
27
ØV
Johnni Knudsen - Claus Madsen
Ø 3UT
♦
T
10
-430
-430
-83,0
83,0
83,0
60,0
28
V 3♠
♥
3
8
50
50
23,0
-23,0
-23,0
29
NS
Rasmus Damm - Steffen Wich
N 3UT
♠Q
8
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
-52,0
30
S 4♠
♦
K
9
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
31
ØV
Michael Staub - Eva Rafn
Ø 1UT
♣K
6
50
50
-15,0
15,0
15,0
40,0
32
V 4
♥
♣A
10
-620
-620
-25,0
25,0
25,0
33
NS
Knud Erik Jensen - Ellen Ejlskov Jensen
Ø 4
♥
♠3
10
-420
-420
-10,0
-10,0
10,0
141,0
34
S 3
♥
♣A
9
140
140
151,0
151,0
-151,0
35
NS
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
N 4♠
♣3
12
480
480
0,0
0,0
0,0
64,0
36
Ø 3UT
♠8
7
200
200
64,0
64,0
-64,0
37
NS
Anni Jørgensen - Jonna Kjelkvist Larsen
Ø 4
♦
D
♥
Q
7
500
500
91,0
91,0
-91,0
118,0
38
Ø 1UT D
♣2
6
200
200
27,0
27,0
-27,0
39
ØV
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
S 4
♥
♠4
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
-52,0
40
V 3♠
♥
5
9
-140
-140
40,0
-40,0
-40,0
41
ØV
Svein Otto Åsmann - Espen Østli
N 4
♥
♠K
10
420
420
93,0
-93,0
-93,0
-151,0
42
N 3
♦
♠9
8
-100
-100
58,0
-58,0
-58,0