+
Turnering #10
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 30: Ingegerd Lundgren (Sävsjö BK) - Ulla Riddersstad (BK Opalen)
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Lars Marcusson - Kerstin Marcusson
N 2♠
♥
5
7
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
47,0
2
N 4♠
♥
2
10
620
620
80,0
80,0
-80,0
3
NS
Anni Jørgensen - Jonna Kjelkvist Larsen
V 3♣
♥
A
10
-130
-130
-12,0
-12,0
12,0
129,0
4
N 4
♥
♠A
10
620
620
141,0
141,0
-141,0
5
NS
Freddy Madsen - Randi Hansen
N 4
♥
♦
6
10
620
620
49,0
49,0
-49,0
76,0
6
Ø 4
♥
♣T
8
200
200
27,0
27,0
-27,0
7
ØV
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
Ø 4
♥
♠2
12
-680
-680
-8,0
8,0
8,0
-43,0
8
Ø 3♠
♦
3
10
-170
-170
51,0
-51,0
-51,0
9
NS
Michael Cholewa - Jacob Cholewa
Ø 2♠
♥
3
10
-170
-170
-51,0
-51,0
51,0
-180,0
10
V 3UT
♠5
9
-600
-600
-129,0
-129,0
129,0
11
NS
Svein Otto Åsmann - Espen Østli
V 2
♥
♣8
8
-110
-110
-22,0
-22,0
22,0
-17,0
12
S 2UT
♥
4
7
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
13
ØV
Wendy McEntegart - Nicoletta Bartoli
Ø 4
♥
♦
8
10
-620
-620
-38,0
38,0
38,0
118,0
14
N 4♠
♣4
9
-50
-50
-80,0
80,0
80,0
15
NS
Vibeke Madsen - Aase Midholm
N 4
♥
♠A
12
680
680
48,0
48,0
-48,0
15,0
16
V 4♠
♥
A
8
200
200
-33,0
-33,0
33,0
17
NS
Bo Højrup - Preben Thaysen
Ø 3
♥
♠7
9
-140
-140
3,0
3,0
-3,0
62,0
18
S 4♠
♠T
10
620
620
59,0
59,0
-59,0
19
NS
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
Ø 4♠
♦
A
9
100
100
61,0
61,0
-61,0
118,0
20
V 4♠ D
♣A
9
200
200
57,0
57,0
-57,0
21
ØV
Tonni Kjær - Keld Kjær
N 2
♥
♣8
8
110
110
88,0
-88,0
-88,0
38,0
22
Ø 3UT
♥
2
9
-600
-600
-126,0
126,0
126,0
23
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
S 3UT
♦
2
9
600
600
40,0
-40,0
-40,0
33,0
24
S 3♠
♣2
10
170
170
-73,0
73,0
73,0
25
ØV
Povl Sommer - Michael Rübner-Petersen
S 2♠
♥
7
8
110
110
5,0
-5,0
-5,0
1,0
26
V 4
♥
♥
9
11
-650
-650
-6,0
6,0
6,0
27
ØV
Dan Nybo Jensen - Preben Thaarup
V 3♣
♣7
8
50
50
87,0
-87,0
-87,0
-110,0
28
V 4♠
♦
T
9
50
50
23,0
-23,0
-23,0
29
ØV
(Oversidder)
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
56,0
30
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
31
NS
Bo Troels Meier - Bobbie Apitzsch
V 3
♦
♠3
7
100
100
7,0
7,0
-7,0
108,0
32
Ø 2
♥
♦
T
11
-200
-200
101,0
101,0
-101,0
33
NS
Thomas Svendsen - Mikael Velschow-Rasmussen
Ø 4
♥
♠3
11
-450
-450
-24,0
-24,0
24,0
-28,0
34
Ø 5
♦
♥
A
12
-420
-420
-4,0
-4,0
4,0
35
ØV
Gunna Steffensen - Bente Øxseth
S 4♠
♣5
10
420
420
-24,0
24,0
24,0
-2,0
36
V 4
♦
♠A
9
100
100
26,0
-26,0
-26,0
37
ØV
Setsuko Lichtnecker - Peer Nicolai Bach
V 3♣
♥
A
9
-110
-110
-94,0
94,0
94,0
177,0
38
N 2
♥
♦
A
6
-100
-100
-83,0
83,0
83,0
39
NS
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
S 4
♥
♠2
11
650
650
12,0
12,0
-12,0
-48,0
40
V 4♠
♣5
10
-420
-420
-60,0
-60,0
60,0
41
NS
Johnni Knudsen - Claus Madsen
N 5
♥
♠K
10
-50
-50
-58,0
-58,0
58,0
-156,0
42
V 4
♥
♦
4
10
-620
-620
-98,0
-98,0
98,0