+
Turnering #10
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 26: Ketty Füchsel (Nyborg Bridgeklub) - Grethe Beck Madsen (Nyborg Bridgeklub)
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Michael Cholewa - Jacob Cholewa
N 2♠
♣6
11
200
200
62,0
-62,0
-62,0
-142,0
2
N 4♠
♦
J
10
620
620
80,0
-80,0
-80,0
3
NS
Wendy McEntegart - Nicoletta Bartoli
N 3
♦
♣2
8
-50
-50
18,0
18,0
-18,0
43,0
4
V 3♠
♥
K
7
200
200
25,0
25,0
-25,0
5
NS
Bo Højrup - Preben Thaysen
S 4
♥
♠8
11
650
650
59,0
59,0
-59,0
49,0
6
N 3
♦
♣9
9
110
110
-10,0
-10,0
10,0
7
ØV
Tonni Kjær - Keld Kjær
V 4
♥
♦
3
10
-620
-620
22,0
-22,0
-22,0
-140,0
8
Ø 5♠
♣Q
10
50
50
118,0
-118,0
-118,0
9
ØV
Povl Sommer - Michael Rübner-Petersen
S 2
♥
♣K
7
-50
-50
-8,0
8,0
8,0
-1,0
10
V 2
♥
♦
8
8
-110
-110
9,0
-9,0
-9,0
11
ØV
(Oversidder)
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
56,0
12
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
13
ØV
Thomas Svendsen - Mikael Velschow-Rasmussen
Ø 2
♥
♣3
10
-170
-170
97,0
-97,0
-97,0
-91,0
14
N 3♠
♣4
10
170
170
-6,0
6,0
6,0
15
NS
Setsuko Lichtnecker - Peer Nicolai Bach
N 3
♥
♣Q
12
230
230
-96,0
-96,0
96,0
-204,0
16
N 4
♥
♣A
9
-50
-50
-108,0
-108,0
108,0
17
NS
Johnni Knudsen - Claus Madsen
Ø 4
♥
♣A
10
-420
-420
-91,0
-91,0
91,0
-167,0
18
S 3♠
♣5
10
170
170
-76,0
-76,0
76,0
19
ØV
Rasmus Damm - Steffen Wich
Ø 4♠
♠T
9
100
100
61,0
-61,0
-61,0
-34,0
20
N 4
♥
♣T
9
-100
-100
-27,0
27,0
27,0
21
ØV
Michael Staub - Eva Rafn
S 2♠
♣3
7
-100
-100
24,0
-24,0
-24,0
-119,0
22
N 2
♥
♠K
9
140
140
95,0
-95,0
-95,0
23
NS
Knud Erik Jensen - Ellen Ejlskov Jensen
N 3UT
♠4
10
630
630
53,0
53,0
-53,0
66,0
24
S 4♠
♣A
10
420
420
13,0
13,0
-13,0
25
NS
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
S 2♠
♥
7
5
-150
-150
-82,0
-82,0
82,0
-88,0
26
V 4
♥
♠4
11
-650
-650
-6,0
-6,0
6,0
27
ØV
Anni Jørgensen - Jonna Kjelkvist Larsen
V 2♠
♣8
8
-110
-110
35,0
-35,0
-35,0
-80,0
28
V 4♠
♥
J
8
100
100
45,0
-45,0
-45,0
29
ØV
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
S 3
♦
♠3
10
130
130
39,0
-39,0
-39,0
-173,0
30
S 4♠
♦
A
10
420
420
134,0
-134,0
-134,0
31
ØV
Svein Otto Åsmann - Espen Østli
S 2♣
♦
2
8
90
90
5,0
-5,0
-5,0
20,0
32
V 4
♥
♣A
10
-620
-620
-25,0
25,0
25,0
33
ØV
Vibeke Madsen - Aase Midholm
V 3UT
♣T
12
-490
-490
-37,0
37,0
37,0
41,0
34
Ø 5
♦
♥
A
12
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
35
NS
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
V 5
♦
D
♣A
8
800
800
98,0
98,0
-98,0
-64,0
36
Ø 3UT
♣8
9
-600
-600
-162,0
-162,0
162,0
37
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
N 3
♥
♦
K
10
170
170
-10,0
10,0
10,0
25,0
38
Ø 1UT
♠2
6
100
100
-15,0
15,0
15,0
39
ØV
Dan Nybo Jensen - Preben Thaarup
S 4
♥
♦
8
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
-30,0
40
N 4
♥
♠K
6
-200
-200
18,0
-18,0
-18,0
41
NS
Bo Troels Meier - Bobbie Apitzsch
N 5
♥
♠A
11
450
450
103,0
103,0
-103,0
139,0
42
V 3
♥
♦
9
10
-170
-170
36,0
36,0
-36,0