+
Turnering #10
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 21: Setsuko Lichtnecker (New Zealand) - Peer Nicolai Bach (New Zealand)
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
N 1UT
♠5
9
150
150
40,0
-40,0
-40,0
69,0
2
S 3UT
♦
A
8
-100
-100
-109,0
109,0
109,0
3
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
V 3UT
♥
Q
7
200
200
96,0
96,0
-96,0
16,0
4
N 4
♥
♣A
9
-100
-100
-80,0
-80,0
80,0
5
ØV
Dan Nybo Jensen - Preben Thaarup
N 4♠ D
♦
K
10
790
790
95,0
-95,0
-95,0
-97,0
6
N 3
♦
♣9
10
130
130
2,0
-2,0
-2,0
7
NS
Bo Troels Meier - Bobbie Apitzsch
V 4
♥
♣T
12
-680
-680
-8,0
-8,0
8,0
-40,0
8
V 4
♥
♦
A
10
-420
-420
-32,0
-32,0
32,0
9
NS
Gunna Steffensen - Bente Øxseth
S 4♣
♦
K
9
-50
-50
-8,0
-8,0
8,0
1,0
10
Ø 3
♦
♠T
9
-110
-110
9,0
9,0
-9,0
11
ØV
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
N 2♠
♦
Q
6
-100
-100
-18,0
18,0
18,0
-40,0
12
V 1UT
♦
A
6
50
50
58,0
-58,0
-58,0
13
NS
Morten Hermansen - Lars Kristian Moen
V 4
♥
♦
7
10
-620
-620
-38,0
-38,0
38,0
37,0
14
N 4♠
♥
Q
10
420
420
75,0
75,0
-75,0
15
ØV
Ketty Füchsel - Grethe Beck Madsen
N 3
♥
♣Q
12
230
230
-96,0
96,0
96,0
204,0
16
N 4
♥
♣A
9
-50
-50
-108,0
108,0
108,0
17
NS
Jens Priess - Andreas Johansson
Ø 4
♥
♠5
9
50
50
73,0
73,0
-73,0
132,0
18
S 4♠
♣5
10
620
620
59,0
59,0
-59,0
19
ØV
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
V 4♠
♠7
9
100
100
61,0
-61,0
-61,0
-210,0
20
N 4
♥
♠8
10
620
620
149,0
-149,0
-149,0
21
ØV
Lars Marcusson - Kerstin Marcusson
S 2♠
♣Q
7
-100
-100
24,0
-24,0
-24,0
24,0
22
N 3
♥
D
♠K
7
-300
-300
-48,0
48,0
48,0
23
ØV
Freddy Madsen - Randi Hansen
S 1UT
♥
4
8
120
120
-102,0
102,0
102,0
89,0
24
N 4♠
♥
4
10
420
420
13,0
-13,0
-13,0
25
ØV
Michael Cholewa - Jacob Cholewa
S 2♠
♣A
8
110
110
5,0
-5,0
-5,0
15,0
26
V 4
♥
♥
9
12
-680
-680
-20,0
20,0
20,0
27
ØV
Wendy McEntegart - Nicoletta Bartoli
V 2♠
♥
4
9
-140
-140
20,0
-20,0
-20,0
38,0
28
V 3♠
♣2
10
-170
-170
-58,0
58,0
58,0
29
NS
Bo Højrup - Preben Thaysen
N 3UT
♠Q
8
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
-52,0
30
S 5♠
♦
A
10
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
31
NS
Tonni Kjær - Keld Kjær
Ø 1UT
♣8
5
100
100
7,0
7,0
-7,0
-33,0
32
V 4
♥
♣A
11
-650
-650
-40,0
-40,0
40,0
33
NS
Povl Sommer - Michael Rübner-Petersen
Ø 4
♥
♠3
11
-450
-450
-24,0
-24,0
24,0
53,0
34
Ø 4
♦
♥
A
12
-170
-170
77,0
77,0
-77,0
35
NS
(Oversidder)
M+*
M*
28,0
28,0
0,0
56,0
36
M+*
M*
28,0
28,0
0,0
37
NS
Ingegerd Lundgren - Ulla Riddersstad
V 3♣
♥
A
9
-110
-110
-94,0
-94,0
94,0
-177,0
38
N 2
♥
♦
A
6
-100
-100
-83,0
-83,0
83,0
39
NS
Vivi Baun Højland - Mette Veel Christensen
N 3UT
♣5
9
600
600
-16,0
-16,0
16,0
-130,0
40
V 4♠ D
♥
5
10
-590
-590
-114,0
-114,0
114,0
41
ØV
John Møller Jepsen - Claus Tegtmeier
N 6
♥
♠K
10
-100
-100
-80,0
80,0
80,0
35,0
42
V 3♠
♦
2
9
-140
-140
45,0
-45,0
-45,0